League of Legends League of Legends Haberleri

Rek’Sai’nin ultisi değişiyor

 

League of Legends’ın en etkili ormancılarından birisi olan Rek’Sai, W yeteneğine gelen değişikliklerden sonra yeni bir ultiye de kavuşacak gibi gözüküyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, şampiyonun tamamıyla yeni bir ultisi olacağını açıkladı. 

Ormanda oynanmaya başladığından beri metadan hemen hemen hiç düşmeyen Rek’Sai, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde önemli bir değişiklik yaşamış ve W yeteneğini kitle kontrolü azaltılmıştı. Öte yandan birkaç hafta öncesinde yine Meddler, şampiyonun tanklığının azaltılacağını ve hasar odaklı eşya dizilimlerinin şampiyon için daha değerli bir hale geleceğini açıklamıştı. Rek’Sai’nin en önemli özelliği açık bir şekilde rakip takımın arka saflarına çok iyi bir şekilde ulaşabilmesiydi. Adeta işlevsel bir tank rolünde oynanan şampiyon, bu görevini yerine getirmek için bolca tank eşyası satın alıyordu. Yeni düzenlemelerin ardından ise Riot Games, şampiyonun daha çok hasar odaklı oynanmasını istiyor.

Öte yandan yeni bir açıklama daha gerçekleştiren Meddler, Rek’Sai’nin ultisinin tamamıyla değişeceğini duyurdu. Bu değişim oyuna ne zaman geleceği henüz belirtilmese de, sezon ortası yamasında getirilecek tank güncellemesi ile Rek’Sai’nin de değişmesi bekleniyor.

Şampiyonun ultisinin oyunda çok eşsiz bir konumda olduğunu eklemek gerekiyor. Üst koridor oyuncularının kullandığı Işınlan yeteneğine benzer bir ultisi olan Rek’Sai, sadece tünellerine bu yeteneğini kullanabiliyor. Oyuncular bu yeteneğin özellikle son zamanlarda metanın değişmesinden dolayı sıklıkla kullanılmadığını ve değerini kaybettiğini iddia etse de, deneyim puanının çok önemli olduğu bu günlerde Şampiyonun ultisi genellikle orman kamplarına daha hızlı ulaşılabilmek için kullanılıyor. Yeni yeteneğin ne olacağı konusunda da bir bilgi bulunmazken, en çok konuşulan ihtimal ise ultinin hasar veren bir yeteneğe dönüşeceği yönünde.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir