Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri League of Legends League of Legends Haberleri

RFRSH Entertainment, Origen ve Astralis’i sattı

RFRSH Entertainment, Origen ve Astralis’in satıldığını duyurdu, anlaşmanın yaklaşık 15 milyon euro olduğu konuşuluyor.

Astralis, geçtiğimiz sene inanılmaz başarılar yakaladı. Birçok kupa kaladırmayı başaran ekip major turnuvalara adeta ambargo koydu. Danimarkalı oyuncular dev1ce, dupreeh, Xyp9x, gla1ve ve Magisk’le birlikte büyük başarılara imza atan takım CS:GO sahnesinin en değerli organizasyonlarından biri haline geldi. Origen ise  Xpeke’nin sahneye dönüşüyle LEC’den slot almayı başardı ve Mevsimi Finali oynadı. RFRSH Entertainment, sahibi olduğu Astralis ve Origen’in satıldığını duyurdu.

Özellikle Astralis yakaladığı başarılarla birlikte taraftar ve sponsor kitlesini büyütmeyi başardı. Espora adım atmak isteyen büyük organizasyonlar RFRSH Entertainment ile iletişime geçerek Astralis’e sponsor oldu. Bu sayede organizasyonun mali değeri de inanılmaz bir artış gösterdi. Geçtiğimiz senenin tartışmasız en başarılı takımı olan Astralis bu sayede diğer yatırımcıların da ilgisini çekti.

Origen ise sahnede daha önce yer aldığı için belli bir taraftar kitlesine sahipti. Başarısız sonuçların ardından sahneden silinen takım Xpeke ve RFRSH işbirliğiyle yeniden hayata döndü. LEC’de mücadele eden OG geçtiğimiz mevsim final oynamayı başardı. Yetenekli oyunculardan kurulu ekip aynı Astralis gibi sponsor ve taraftar konusunda gayet başarılı ilerliyordu. Yatırımlarını büyüten RFRSH karşılıklarını almak için bu iki takımın satıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre takımları alan firmanın adı Astralis Group Aps. Esporda yeni olan bu oluşum bir duyuma göre iki organizasyon için 10-15 milyon euro bandında bir parayı gözden çıkarmış. Bakalım gelecekte takımların durumu nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir