League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals 2017, NA vs EU ilk gün maçlarıyla başladı

Rift Rivals NA vs EU’da açılış karşılaşmaları bugün oynandı ve ilk günün sonunda öne çıkan bölge Kuzey Amerika oldu.

Rift Rivals NA vs EU’nun favorisi olarak EU takımları ve özellikle de Fnatic favori gösteriliyordu. Ancak ilk gün alınan sonuçlarla turnuva, beklenmedik heyecanlara gebe olduğunun sinyallerini verdi.

Team SoloMid – G2 Esports

Turnuvanın açılış karşılaşmasında son MSI’ın azılı rakipleri G2 ve Team SoloMid karşı karşıya geldi. G2, avantajlı gösterildiği karşılaşmaya oyunun geç kısımlarına yatırım yapan bir Kog Maw kompozisyonuyla başladı. TSM ise Tristana ile cevap verdi. Maç tam anlamıyla Zven ve Doublelift’in bir düellosu gibiydi. Oyunun erken dakikalarında elde ettiği avantajları iyi kullanan TSM, oluşturduğu kartopunu giderek büyüttü ve geç aşamaya büyük bir TSM üstünlüğüyle girildi. TSM, kontrolü hiç elden bırakmadı ve 40. dakikada elinde bulundurduğu Baron ve Kadim Ejderha güçlendirmeleriyle oyunu sonlandırdı.

Fnatic – Phoenix1

İkinci maçta EU temsilcilerinin en güçlüsü olarak gösterilen Fnatic ve ve NA’nın en zayıfı gösterilen Phoenix1 karşı karşıya geldi. FNC’te Broxah, Zac tercihinde bulunurken Rekkles ise Kennen’la başladı. P1 ise Kled tercihinde bulundu. Phoenix1 oyunu orta bölümüne küçük denebilecek bir avantajla girmeyi başardı. Ancak bu küçük fark oyunun 25. dakikasında hızla eridi ve FNC kontrolü ele almaya başladı. Kontrolü elden bırakmayıp farkı giderek açmaya başlayan FNC, karşılaşmayı Caps ve Rekkles’ın güzel oyunlarıyla 38. dakikada sona erdirdi.

G2 Esports – Cloud9

Üçüncü maç, Cloud9 ve G2’un düellosuna sahne oldu. G2 oyuna çok güzel başladı ve henüz 15. dakikada 5 bin altınlık bir fark elde etti. Ancak bu farkı dakikalarca korumayı başarsa da büyütmeyi başaramadı ve temposunu giderek yitirmeye başladı. Bu yavaşlamayı iyi değerlendiren C9, 35. dakikadan itibaren oyuna ortak oldu. G2 ise kaybettiği önemli avantajın yarattığı şaşkınlığı üzerinden atmayı başardı ve oyunun son dakikalarında aldığı Baron’un ve mithy’nin Blitzcrankle kullandığı güzel hookların da yardımıyla 43. dakikada C9’ın bütün kulelerini ve inhibitörlerini yıktı ancak oyunu bir türlü kapatamadı. Beş ejderhalı kadim ejder güçlendirmesi bile G2’nun oyunu bitirmesi için yeterli olmadı. İlerleyen dakikalarda C9 direnmek için elinden geleni yaptı ancak 48. dakikada kaybettiği takım savaşının ardından G2’ya yenik düştü.

Unicorns of Love – Phoenix1

Son zamanların yükselen takımı Phoenix1, bu başarısını büyük oranda MikeYeung’a borçluydu. Maça Lee Sin ile başlayan MikeYeung’un karşısında ligimizden de tanıdığımız Xerxe vardı ve Rek’Sai tercihinde bulundu. P1 oyunun ilk dakilarından UOL orta koridoruna yüklenmeye başladı ve bu yoğun baskının sonucunda Exileh’in Ryze’ı oyuna 0/3/0’la başladı. P1 ayağını gazdan hiç çekmedi ve UOL’i giderek köşeye sıkıştırdı. MikeYeung müthiş Lee Sin tekmeleriyle oyunu adeta taşıdı ve Ryu da Corki’yle aldığı skorlarla takımını galibiyete taşıyan bir diğer isim oldu. Maç 33. dakikada sona erdi, Phoenix1 rahat bir galibiyet aldı.

Cloud9 – Fnatic

İlk günde sona yaklaşılırken iki güçlü takım, Cloud9 ve Fnatic karşı karşıya geldi. Orta koridorda Orianna seçen Caps’e karşı LeBlanc alan Jensen, oyunun henüz ilk dakikalarından itibaren koridoru Caps’e dar etti. Jensen’ın bu avantajından güzel yararlanan C9 aldığı kuleler ve skorlarla oyunun henüz 16. dakikasında 7 bin altınlık bir fark elde etti. FNC’nin oyuna tekrar ortak olması için tek umudu Twitch seçen ve elinde dört skor bulunduran Rekkles’tı. C9 ise LeBlanc’ın güçten düştüğü dakikalara gelmeden oyunu bitirmek için son derece agresif oynadı ve 30. dakikada Nexus’u yıkıp oyunu kazandı.

Team SoloMid – Unicorns of Love

Rift Rivals’da ilk gün Team SoloMid – Unicorns of Love karşılaşmasıyla sona erdi. TSM karşılaşmaya Gnar tercihiyle başlarken Vizicsacsi bu seçime Irelia ile karşılık verdi. Oyunun ilk 25 dakikası başa baş geçti ve net bir altın farkı oluşmadı. TSM ise bu süreçte aldığı iki ejderhayla az da olsa bir avantaj elde etti. 25. dakikasında orta koridorda çıkan takım savaşından üç skor ve bir kule çıkaran TSM oyunun hakimiyetini ele geçirmeye başladı. Elde ettiği avantajı Baron’la da pekiştiren TSM, hızlı bir şekilde UOL üssüne yöneldi ve burada çıkan savaşı da kazanarak oyunu henüz 27. dakikada bitirmeyi başardı.

İlk günün sonunda tüm sonuçlar ve tablolar şu şekilde:

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir