League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals Asya’da 1. gün tamamlandı

LCK, LPL, LMS vs VCS temsilcilerinin kozlarını paylaştığı Rift Rivals Asya’da ilk günün sonuna gelindi.

Rift Rivals Asya’nın ilk gününde LPL temsilcisi Invictus Gaming ve LMS temsilcisi MAD Team haricinde bütün takımlar sahneye çıktı. İlk günün sonunda LCK mağlubiyet almadan ilk sırayı aldı. LPL ekipleri 2 galibiyet 2 mağlubiyet alırken LMS-VCS temsilcileri galibiyet görmedi. Çin’in en formda takımı olarak gözüken FunPlus Phoenix Kore temsilcisi Kingzone Dragon X’e kaybederek taraftarların umutlarını biraz da olsa kararttı.

Günün ilk karşılaşmasında SKT ve Flash Wolves karşı karşıya geldi. Kendi liglerinde zor dönemler geçiren iki ekibin mücadelesinde kazanan LCK temsilcisi SKT oldu. SKT rakibine sadece 2 skor verdi ve karşılığında 12 skor ve 15000 gibi ciddi bir altın farkıyla oyunu bitirdi. Rift Rivals Asya’nın ikinci mücadelesinde Damwon Gaming ve EVOS Esports kozlarını paylaştı. VCS temcilcisi mücadeleyi bir süre kafa kafaya götürmeyi başarsa da Kore makrosuna karşı koyamadı ve maçın galibi Damwon Gaming oldu. Üçüncü maç JD Gaming ve Dashing Buffalo arasında oynandı. Maç 30. dakikaya kadar yakın geçse de doğru hamleleri yapmayı başaran JD Gaming bölgesinin hanesine galibiyet yazdırmayı başardı.

Rift Rivals Asya 1. gününün en çok beklenen mücadelelerinden biri Kingzone Dragon X ve FunPlus Phoenix arasındaydı. LCK ekibi kendilerinden beklenmeyen dominant bir oyun oynayarak rakibine şans tanımadı. Top Esports ve EVOS arasındaki mücadelede de yine makro konuştu. Objektif kontrolünü eline alan TES, rakibini yenmeyi başardı. Son maçta ise LCK’in en formda ekiplerindne Griffin, Çin temsilcisi JD Gaming’i mağlup etti.

Rift Rivals Asya yarın devam edecek. Bakalım Invictus Gaming’in de Vadi’ye ineceği ikinci günde nasıl maçlar izleyeceğiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir