League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals Asya’da 2. gün tamamlandı

LCK, LPL, LMS ve VCS temsilcilerinin yarıştığı Rift Rivals Asya’da ikinci günün sonuna gelindi.

Bugünün sonuçlarına bakacak olursak LCK’in eski gücüne dönmeye başladığını görebiliriz. Bir süredir uluslararası turnuvalarda başarı yakalayamayan LCK ekipleri Rift Rivals Asya’daki harika performanslarına devam ediyor. İlk günü namağlup kapatan bölge bugün sadece bir mağlubiyet aldı. Çin temsilcileri günü 2 galibiyet 1 mağlubiyetle kapadı ve 2. sırayı garantiledi. LMS-VCS ekipleri ise ikinci günde de galibiyet alamadı.

Günün ilk mücadelesinde Kingzone Dragon X, MAD Team’i mağlup etti. Mücadele 27 dakika sürdü ve  maç sonunda Kingzone’un yaklaşık 17000 altın üstünlüğü vardı. İkinci maçta Invictus Gaming, Rift Rivals Asya’da ilk kez Vadi’ye indi ve Flash Wolves’u mağlup etti. JackeyLove harika bir performans sergiledi. Damwon Gaming-Top Esports mücadelesinde ise büyük bir çekişme yaşandı. Rakibinden bir adım önde olan Damwon, maçın galibi oldu.

Bir sonraki mücadelede Griffin, VCS temsilcisi Dashing Buffalo’yu yendi. Buffalo gayet iyi bir performans ortaya koydu ancak Kore makrosu devreye girince maçın galibi Griffin oldu. FunPlus Phoenix, MAD Team’i mağlup ederek bölgesine bir zafer daha kazandırdı. Günün son mücadelesinde ise Invictus Gaming 43 dakikanın ardından SKT’e karşı zafere uzandı ve günü galibiyetle kapadı.

Rift Rivals Asya’nın formatına göre LPL ve LMS-VCS takımları yarı finalde karşı karşıya gelecek. Sıralamada en başta olan LCK ise direkt olarak finale çıktı ve yarını bay geçecek. Yarı final maçları yarın oynanacak. Final günü ise 7 Temmuz Pazar. Bakalım LCK’in finaldeki rakibi hangi bölge olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir