League of Legends

Rift Rivals’ın ikinci gününde temsilcilerimizin güzel performansı devam etti

Rift Rivals’ın ikinci gününde temsilcilerimiz LCL’e Vadi’de kök söktürmeye devam etti. Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe Espor, Team AURORA karşılaşmalarını kazanırken BAUSuperMassive eSports günü bir galibiyet bir yenilgiyle kapattı.

Oyunfor.CREW 1-0 M19

Mojito’nun Rek’Sai’siyle Crew oyuna oldukça hızlı başladı. Aksiyonla geçen ilk dakikalarda baskın olan taraf Crew olsa da Likrit’in Brand’ine giden ekstra skorlar M19’u oyuna tuttu. Clown Fiesta’nın sözlük karşılığı olabilecek oyunlara sahne olan karşılşmada Crew dakika 20’de “bu kadar yeter” dedi. Aldığı baronla ipleri eline aldı oyunu M19 üssüne yıktı. Madness’ın güçlenen Twitch’iyle savaşlardan oldukça üstün çıkan Crew, 36.dakikada üçünce defa aldığı baron güçlendirmesiyle karşılaşmayı kapattı. Kırk dakika süren karşılaşma tam 57 skora sahne oldu.

BAUSuperMassive eSports 0-1 Vega Squadron

Tamamen Zeitnot üzerine bir takım kuran SuperMassive, karşılaşmaya oldukça sakin başladı. Yaptığı doğru rotasyonlarla objektifleri bir bir alan SUP, fazla aksiyona girmeden altın farkını açtı. Ancak oyun uzadıkça, kurduğu kompozisyon gereği SuperMassive’in hasarı oldukça düştü. Takım savaşlarında kimseyi aradan çıkaramayan, doğru düzgün kuşatma dahi yapamayan takım dakika 35’e geldiğinde tüm avantajını kaybetmişti bile. Alınan 3 alev ejderi ve 3 baron da SUP’a oyunu getirmedi. Vega Squadron doğru oynayarak, sakin kalarak, doğru anı bekleyerek galibiyete uzandı. Özellikle SUP çaldırdığı iki Kadim Ejderha ile kendi sonunu getirdi. 51 dakikalık karşılaşmanın ardından Vega Squadron ikinci galibiyetine uzandı ve Rus tarafında finale en yakın takım oldu.

Team AURORA 1-0 Virtus.pro

Godbro Sama’sız geçen ilk günde aradığını bulamayan Aurora, orta koridoruna kavuşunca temposunu buldu. Aslında Virtus.pro üst koridora kurduğu baskıyla erken oyunda öne geçmişti. Ancak Virtus, geriye düşürmek için yanlış koridoru seçti.  Ana taşıyıcı kolonları orta ve alt koridorlar olan Aurora, Wisdom’ın buralara kurduğu baskıyla öne geçmeyi başardı ve Ruvelius Sama’nın güçlenen Xayah’ıyla tüm kontrolü ele geçirdi. 30.dakikada alınan baron güçlendirmesinin ardından Aurora 34. dakikada Nexus’u düşürüp maçı kazandı.

1907 Fenerbahçe Espor 1-0 Vega Squadron

Koridor aşamasında verilen skorlarla Fenerbahçe karşılaşmaya tutuk başlasa da oldukça ikna edici bir galibiyet aldı. Tamamen takım savaşı odaklı kurulan kompozisyonla FB erken safhada altın farkını oldukça açtı. Frozen’un güçlenen Mejai’li Orianna’sı ve Thaldrin’in Rumble’ı karşılaşmaya damgasını vurdu. Henüz 20.dakikada baron güçlendirmesini alan FB, oyuncularının kusursuz oyunuyla maçı 33. dakikada kapattı. Vega Squadron küçük geri dönüş sinyalleri verse de turnuvadaki ilk mağlubiyetini aldı. 1907 Fenerbahçe geçen iki günün en harika oyununa imza attı.

BAUSuperMassive eSports 1-0 Vaevictis eSports

İlk gün Virtus.pro karşısında oldukça zor bir galibiyet alan SuperMassive, bir de Vega Squadron’a kaybedince büyük moral bozukluğu yaşamıştı. Finale çıkmak için diğer temsilcilerimizin maç kaybetmesine bel bağlayan SUP, aldığı kolay galibiyetle kendini buldu. Rahat olduğu tercihlere yönelen SUP, kendinden beklenen baskın performansı Vadi’ye yansıtmayı sonunda başardı. Stomaged’in Rek’Sai ile erken oyunu harika oynaması, Zeitnot’un güçlenen Kalista’sı 24.dakikada baronu, 28.dakikada Nexus’u getirdi. SUP ikinci galibiyetine ulaşırken, Vaevictis hâlâ galibiyetle tanışamadı.

Rift Rivals ŞL vs LCL’de ikinci günün ardından puan durumu aşağıdaki gibi şekillendi. Fenerbahçe ve Oyunfor.CREW yarınki karşılaşmaları kazanırsa ikisi de 4-0’a gelecek ve bu durumda geçtiğimiz mevsimi daha üstte kapatan Crew ekibi final oynayacak.

Rift Rivals’da yarının programı şu şekilde:

  • 14:00 Team AURORA – M19
  • 15:00 Oyunfor.CREW – Vega Squadron
  • 16:00 Team AURORA – Vaevictis Esports
  • 17:00 1907 Fenerbahçe – Virtus.pro
  • 18:00 BAUSuperMassive – M19
  • 19:00 Oyunfor.CREW – Virtus.pro
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.