League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals LCK vs LPL vs LMS’te şampiyon Çin oldu

Rift Rivals 2017 LCK vs LPL vs LMS’in şampiyonu finallerde LCK’e karşı üç galibiyet alıp SK Telecom T1’ı da devirmeyi başaran LPL oldu.

Diğer Rift Rivals turnuvalarından farklı bir formatta oynanan ve tek bir takımı şampiyon göstermek yerine ligi şampiyonlukla ödüllendirmeyi seçen Rift Rivals Red, bugün oynanan final karşılaşmalarıyla sona erdi. Oynanan dört maçın üçünü kazanan LPL takımları liglerine şampiyonluğu getirdi.

Günün ilk maçı Samsung Galaxy ile Edward Gaming arasında oynandı. Scout’un Taliyah ve Zet’in de Kalista’yla takımını galibiyete taşıdığı maçta EDG çıkan beş ejderin dördünü kesti. Clearlove’ın da ormanı Ambition’a dar etmesiyle EDG vadiden 45 dakika süren bir mücadele sonucunda galip ayrıldı.

İkinci karşılaşma devlerin çarpışmasına sahne oldu. Team WE ile SK Telecom T1’ın düellosundan gülerek ayrılan taraf Team WE oldu. Mystic’in Kog Maw’ını korumak üzerine bir kompozisyon oluşturan WE, SKT’yi adeta yerle bir etti. WE’nin tüm oyuncularının harika performanslar sergilediği SKT’nin ise karşı koymakta oldukça zorlandığı karşılaşma 33 dakika sürdü. Bu maçla beraber Kore bölgesinin umutları mucizelere kaldı.

Üçüncü maçta KT Rolster ve OMG kozlarını paylaştı. Pawn’ın Corki’yle döktürdüğü maçta KT Rolster, bölgesinin finallerdeki tek galibiyetini aldı. Oyunu her anlamda domine eden KT, sadece iki kule kaybederken rakibinin tüm kulelerini yıktı. Diğer görevlerden de önde çıkıp makro oyunda kesin bir üstünlük sağladı ve maçı 34. dakikada sonlandırdı.

Finallerin son maçında Royal Never Give Up ile MVP karşılaştı. Tam 55 dakika süren mücadelede RNG, elde ettiği avantajları doğru bir şekilde kullanamadığı için oyunu bir türlü kapayamadı. RNG tarafında Xiaohu ve y4 bireysel performanslarıyla öne çıkarken MVP’de ise Maha ve Beyond ön plandaydı. Toplamda dört Baron ve iki de Kadim Ejder’in kesildiği karşılaşmada RNG son takım savaşını kazanan ve bölgesine galibiyeti getiren taraf oldu.

LPL bu skorlarla LCK karşısında 3-1’lik bir üstünlük elde etti ve Rift Rivals LCK vs LPL ve LMS’ten şampiyon olarak ayrıldı. LCK ise özellikle SKT ve SSG’nin final performansları nedeniyle hayranlarını şaşırttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir