League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals NA vs EU’da ilk gün tamamlandı

NA ve EU ekiplerinin birbirleriyle mücadele ettiği Rift Rivals turnuvasında ilk gün tamamlandı.

Bütün bölgeler arasında düzenlenen Rift Rivals turnuvası bu sene alınan bir kararla neredeyse tamamen kaldırıldı. NA vs EU ve LCK-LPL-LMS-VCS liglerinin mücadele ettiği ikinci bir turnuvanın dışında başka bölgelerin katıldığı bir turnuva yapılmayacak. Bu senenin ilk organizasyonu NA ve EU arasında düzenleniyor. Turnuvada ilk gün tamamlandı. Kazananlar, kaybedenler ve ilk gün özetini haberimizde bulabilirsiniz.

Rift Rivals’ın ilk mücadelesinde G2 ve Cloud9 karşı karşıya geldi. Avrupa temsilcisi Perkz ve Wunder’in koridorlarını değiştirerek ilginç bir taktik yaptı. G2 harika bir oyun oynadı. Rakibine şans tanımayan ekip kolay bir galibiyet aldı. İkinci maçta ise Team Liquid ve Fnatic ekipleri karşı karşıya geldi. Fnatic, yedek ormancı Dan’le oynadı. Mücadele uzun bir süre kafa kafaya gitti ancak Rekkles ve Nemesis bir süre sonra oyuna ağırlığını koydu. Makroyu da daha iyi oynayan Fnatic mücadeleyi kazanmayı başardı.

Rift Rivals NA vs EU’da üçüncü mücadele Origen ve TSM arasında oynandı. Origen, NA temsilcisi karşısında rahat bir galibiyet aldı. Maça çok hızlı başlayan ekip frene basmadan devam etti ve maçın sonunu kolayca getirdi. Günün son maçında Fnatic ve Cloud9 Vadi’ye Broxah ve Svenskeren ikilisiyle indi. C9 maça iyi bir başlangıç yapsa da orta oyunu daha iyi oynayan Fnatic önemli bir üstünlük yakaladı ve rakibini alt ederek günü galibiyetla kapadı.

Rift Rivals’ın ilk gününde Kuzey Amerika temsilcileri galibiyet alamadı. Turnuva yarın oynanacak maçlarla devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir