League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals NA vs EU’nun kazananı LEC oldu

Gece oynanan maçların ardından LCS rakiplerini yenmeyi başaran LEC temsilcileri Rift Rivals NA vs EU’nun kazananı oldu.

EU ve NA bölgeleri arasında hangisinin daha iyi olduğu her zaman büyük bir tartışma konusu olmuştur. Takımlar bu zamana kadar birbirleriyle yarışırken genelde LEC ekipleri bir adım öne çıkan taraf oldu. Son Rift Rivals turnuvasıyla da bu konu bir kez daha açıklığa kavuştu. Oynanan 13 maçın 9’unu kazanmayı başaran LEC temsilcileri turnuvanın galibi oldu. LCS takımlarından Team Liquid dışında iyi performans sergilediler diyeceğimiz bir ekip çıkmadı.

Rift Rivals NA vs EU’nun ilk gününde oynanan 4 maçın hepsini kazanan LEC turnuvaya dominant bir giriş yaptı. İkinci gün ise Team Liquid ipleri eline alarak bölgesine 2 galibiyet aldırdı, ikinci gün TSM de Fnatic’i yenerek günün 3 galibiyet 2 mağlubiyetle bitmesini sağladı. Turnuvanın son gününde NA tarafında tek çabalayan ekip Team Liquid gibi gözüktü. Cloud9, Rift Rivals boyunda oynadığı 4 maçın tamamını kaybetti ancak bunun başlıca sebeplerinden biri takımın yıldız nişancısı Sneaky’nin hasta olduğu için yeterli performansı sergileyememesi oldu.

Rift Rivals NA vs EU LCS Takımları

Sıra                          Takım Adı                                                                                                                        Galibiyet – Mağlubiyet

1 Team Liquid 3-1
2 TSM 1-3
3 Cloud9 0-4

Rift Rivals NA vs EU LEC Takımları

Sıra                        Takım Adı                                                                                                                            Galibiyet – Mağlubiyet

1 Fnatic 3-1
1 Origen 3-1
3 G2 2-2

Bilindiği üzere Rift Rivals konsepti sahneden silinmek üzere. Bu mevsim bu isimle bir turnuva daha oynanacak ve bu Turnuva LCK, LPL, LMS ve VCS temsilcileri arasında gerçekleştirilecek. Bakalım Rift Rivals LCK-LPL-LMS-VCS’in şampiyonu kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir