League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals NA vs EU’nun şampiyonu TSM oldu

Rift Rivals 2017 NA vs EU’da şampiyon belli oldu. Finalde Unicorns of Love ile karşılaşan Team SoloMid, rakibini 3-0 geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Bu yıl ilki düzenlenen ve bölgeleri karşı karşıya getiren Rift Rivals 2017 Turnuvası’nın NA vs EU ayağı tamamlandı. Oynadıkları grup maçları neticesinde finale çıkan ve bölgelerini temsil etme fırsatı bulan Unicorns of Love ile Team SoloMid kozlarını Berlin LCS Stüdyoları’nda paylaştı. Beş maç üzerinden oynanan seride, rakibine oyun alma şansı tanımayan TSM, 3-0 gibi net bir skorla Rift Rivals NA vs EU’nun ilk şampiyonu olarak tarihe geçti. Alınan bu sonuç sadece TSM adına bir zafer olarak kalmadı, aynı zamanda Kuzey Amerika’nın da Avrupa’ya üstünlük kurduğunu tescil etti. Birinciliğe ulaşan TSM’in ne kadarlık bir ödülün sahibi olduğu bilgisi ise paylaşılmadı.

Seri genelinde Vizicsacsi ile Xerxe’nin üzerine oynayan TSM, bu hamlesinde başarı elde etti. İlk iki oyunda Bjergsen ve Svenskeren’in kartopu etkisine hiçbir şekilde karşılık vermeyen UOL, gerek makro gerekse mikro anlamda rakibine çözüm üretemedi. Bjergsen’den Kassadin performansı izlediğimiz üçüncü oyun ise nispeten dengeli ilerledi. Vizicsacsi’nin Gnar, Xerxe’nin ise Warwick ile oyun yapma fırsatı bulamadığı üçüncü oyunda, UOL’u oyunda tutmaya çalışan nişancısı Samux’un Xayah performansını oldu. Samux’un ortaya koyduğu hasara sırtını dayamasına rağmen TSM karşısında direnemeyen UOL, üçüncü oyunu da kaybetti ve Rift Rivals’ı ikinci olarak bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir