League of Legends

Rikara, Liquid Akademi’ye transfer oldu

Team Liquid

Amerikalı organizasyon Team Liquid, League of Legends Kuzey Amerika Akademi Ligi takımı için nişancı Richard Samuel “Rikara” Oh ile anlaştı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine Kuzey Amerika Akademi Ligi takımı Nova Esports’da başlayan Rikara, sonra yoluna sırasıyla Gold Coin United ve 100 Thieves Akademi’de devam etti. 2018’de 100T ile başarılı bir sezon geçiren nişancı Dünya Şampiyonası’na katılma fırsatı elde etti. Şampiyonada oynadığı 6 karşılaşmanın yalnızca 2’sini kazanırken 2.8 KDA elde etti. Dünya Şampiyonası’nda gruptan çıkamayan Rikara, daha sonrasında  LCS’de Cody Sun’ın yedekliğini yaptı. Ardından Clutch Gaming Akademi forması giyen nişancı çıktığı 16 karşılaşmada yalnızca 4 galibiyet elde edebildi.

Team Liquid LCS’e bu sene oldukça şanssız bir başlangıç yaptı. Deneyimli ormancı Xmithie ile yolları ayıran ekip LEC’de son zamanların en büyük çıkışlarından birini yakalayan Broxah’ı transfer etti. Yaşanan bir vize talihsizliğinden dolayı Broxah’ın LCS açılışına yetşemedi ve onun yerine ormanda Shernfire oynadı. Oynanan 6 maçta sadece 2 galibiyet alabilen ekip, yıldız ormancısının dönüşüyle yükselişe geçti. Bunun üstüne bir kötü haber de Doublelift’ten geldi. Sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz hafta oynayamayan nişancı yerini Tactical’a bıraktı. TL, Tactical ile çıktığı iki maçı da kazanmayı bildi.

Doublelift dün yayımladığı açıklamada motivasyon düşüklüğü nedeniyle yedeğe çekildiğini açıkladı. Böylelikle yerinde Tactical’ın devam edeceği düşünürsek, Team Liquid bu akşam yaptığı açıklama taşları yerine oturttu. Tactical’dan boşalan TL Akademi koltuğuna Rikara oturacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.