League of Legends

Riot Games, Clash için yeni değişikliklerini açıkladı

Riot Games çalışanı Riot Meddler 31 Ocak “Geliştirici Köşesi” gönderisinde Clash için uygulanacak olan yeni değişiklikler hakkında konuştu. Çok yakın zamanda çıkışı gerçekleştirilecek olan Clash modunda oyuncuların deneyimini iyileştirmek için bir takım düzenlemeler mevcut.

Riot Games 2018’de duyurduğu Clash moduyla oyuncular kendi takımlarını kurabilecek veya bir takıma katılabilecek ve bulunduğu takımla bir turnuva deneyimi yaşayabilecekti. Bunun sonucunda da dereceye giren takımlar için de ödüller söz konusuydu. Uzun zamandır bu mod üzerinde çalışan Riot, geçtiğimiz yıl Clash için bazı testler yaptı, bunların bazıları herkese açıktı ve en son gerçekleşen herkese açık Clash testinde de çok olumlu sonuçlar alarak, bu yeni oyun modunu çok yakın zamanda oyuna getirmeyi planlıyor.

Geliştirici Köşesi yazısında Riot Games Meddler yazıya oyun modunun çok yakında geleceğini söyleyerek başladıktan sonra “Önceden ilk iki maçını kaybeden takımlar Clash’ten eleniyordu. Böyle olunca da oyuncular istenilen Clash deneyimini elde edemiyordu.” diyerek artık bu elenme şartını üç maça çıkarttıklarını açıkladı.

Riot ayrıca Clash’ın resmî çıkışına kadar oyuncuların modu deneyimlerken Clash hakkında daha doğru bilgilendirilmiş olmasını istiyor. Mesela sonraki oyununuza ne kadar süre sonra geçeceğinizi gösteren bir zamanlayıcı bunlardan biri. Bunun yanında birkaç küçük şey de var.

Ayrıca Riot Games, oyuncuların Clash’e daha az çekimser yaklaşmalarını sağlamaya çalışıyor. Meddler, “Bazı oyuncular Clash hakkında heyecan duyuyor olabiliyor ama takım bulmakta zorlanmaları bu hevesi kırıyor. Ya da ne zaman olacağını bilmeyen oyuncular da var.” ifadelerini kullanarak, artık oyunculara bazı görevleri yapmaları karşılığı ilk girişiniz için ücretsiz bir Clash bileti vermek istediklerini söyledi.

Son olarak Riot Meddler, Clash’ı TFT veya dönüşümlü oyun modlarıyla da sunma ihtimallerinden bahsederek oyuncularının dönütlerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir