League of Legends

Riot Games, Draven, Alistar ve Jax’ın hikayelerini güncelledi

Riot Games, LoL’ün üç demirbaşı Draven, Jax ve Alistar’ın hikayelerini güncel tutmaya devam ediyor. Şirket yaptığı bu güncellemelerle oyuncuların Runeterra’yı daha iyi tanımasını ve benimsemesini sağlıyor.

Hikayeleri Noxus’un kanlı ve vahşi savaş arenalarında geçen Görkemli Cellat Draven ve Minotor Alistar, Riot Games tarafından güncel hikayeye sahip şampiyonlar arasına girdi. Ayrıca daha yeni Meka Krallıkları’nın 1820 RP’lik efsanevi kostümüne sahip olan Silah Ustası Jax’ın hikayesi de Riot hikaye yazarlarının gözünden kaçmamış gibi gözüküyor.

Draven Ligi’ne hoş geldiniz

Görkemli Cellat’ın hikayesi ağabeyiyle birlikte yetim iki çocuk olarak Basilich sokaklarında geçen yaşamlarıyla başlıyor. Draven çocukken de şu anki Draven’dan farklı sayılmaz. Gücüne ve yeteneğine fazla güvenen bu yetim, kendinden yaşça büyük kişilerle çatışmaktan kaçınmıyor ve bu kavgalar ağabeyi Darius’un onu kurtarmasıyla bitiyor genelde. Noxus’un Basilich işgalinde Draven’ın Cyrus adlı generale aptalca saldırmasına kadar hayatları bu şekilde geçen ikili, bu aptallık sayesinde komutan Cyrus tarafından cesur oldukları gerekçesiyle orduya davet ediliyor. Darius ordu yaşamına çabucak alışsa da bizim gösterişçinin bu hayata alışmasının imkanı yok. Hayatı boyunca hep ün ve bolca ödül için yaşamış Draven, ordudan ayrılıyor ve Hesaplaşma Arenaları’nda mücadelelere çıkmaya başlıyor.

Hesaplaşma Arenaları’nda da istediğini bulamayan Draven, bunalıma giriyor. Bu bunalım, Boram Darkwill’e yapacağı darbede işe yarayacağını düşünmesiyle Jericho Swain’in Draven’ı yanına almasına kadar devam ediyor. Darbeden sonra da, Swain’e karşı çıkanları Hesaplaşma Arenaları’nda büyük gösteriler sonucu idam eden Draven şu aralar hayatından gayet memnun gibi gözüküyor.

İhanete uğrayan Minotor, Alistar

Büyük Duvar Dağları’ndaki bir Minotor Klanı’nın en korkusuz savaşçısı olan Alistar, ırkının gerektiği değeri görmesini ve diğer fani ırkları tarafından tanınmasını istiyordu. Noxus da bunları sağlama vaadiyle Alistar’la görüşmeye gelince, bu isteği kabul etti. O ve en güçlü elli ırkdaşı doğudaki Basilich adlı liman şehrini almak için görüşmelere gidecekti. Alistar bu görüşmelere giderken klanını kimsenin boyunduruğu altına almamak istiyordu. Diğer büyük klanlar sözde “görüşme” yerinde, Noxus’la anlaşmayı çoktan kabul etmiş ve bu anlaşmayı kabul etmeyen Alistar ile yanındakilerin üzerine çullanmıştı.

Savaş çok kanlı geçmişti. Savaşın sonunda Alistar ve arkadaşları Hesaplaşma Arenaları’na gönderildi. Alistar’ın bu arenada her günü kıyımla geçerken bir gün Ayelia adlı bir kız onu kurtarma planlarıyla geldi. Planı başarıya uğrayıp tekneyle tam Noxus’tan kaçacaklarken Noxus’lu casuslar bu ikiliye saldırdı. Alistar bunun sonucunda yine gözü dönüp herkesi katlettikten sonra etrafına baktı ve etrafta Ayelia’yı göremedi. Hemen oradan kaçan Alistar, bundan sonraki hayatında ona yaptığı iyiliğinin karşılığını vermek ve teşekkür etmek için artık Ayelia’yı arıyor.

Gizemli kadim savaşçı, Jax

Shurima’nın kudreti altında ezilen bir yer olan Icathia’da yaşayan Jax’ın küçüklüğü babasının anlattığı anılarla geçti. Babası hep Icathia’yla Büyücü Kral’ı koruyan Koharilerden ve onları öldürüp cesetlerini sokaklarda gezdiren acımasız Shurimalılardan bahsediyordu. Daha küçüklükten Jax (o zamanki adı ile Saijax Cail-Rynx Icath’un) içinde Shurima nefretiyle büyümüştü. Silahları kullanmakta ustalaşmasıyla geçen çocukluğunda bir gün Saabera adlı şehirde çok büyük bir deprem oldu ve muazzam güçte bir şey ortaya çıktı. Büyücüler buna Hiçlik adını verdi ve Saijax’ın koruması altında incelemeye koyuldular.

Bu incelemeler sonucunda Shurima’ya karşı bunu kullanabileceklerini fark eden büyücüler gördüklerini kurula anlattı ve kurul hemen içinde Saijax’ın da bulunduğu Koharileri yeniden toplayıp bir Büyücü Kral’ı tahta çıkardı. Koharilerin Shurima’yla ilk çatışmaları iyi gidiyordu ve hatta Saijax ilah kadar güçlü denilen Yükselmişlerden birini öldürmüştü. Ama sonradan çatışmalarda Shurima galip gelmeye başladı, bunu gören büyücüler de son çareleri olan Hiçlik’i serbest bıraktı. Hiçlik’le birlikte Icathia saniyeler içinde yitip gitti. Onun beraberinde de Yükselmişler ve savaş alanındaki her şey… Bu gördükleri karşısında intihar etmeye karar veren Saijax savaş alanında ateşi sayesinde Hiçlik’i zayıflatan ve Hiçlik’le mücadele eden bir meşale, asa gördü. Bu asayı aldıktan sonra savaşçı bir karar verdi. Artık Saijax yerine Jax ismini kullanan büyük silah ustası, Hiçlik’le mücadele edebilecek kadar güçlü savaşçıları bulup Koharileri yeniden toplamak ve Hiçlik’e karşı koymak için yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir