League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Duernte ve magmag’e ceza verdi

Tekli derecelide olumsuz davranışlar sergileyen Doğuş Üniversitesi Aurora Akademi orta koridoru Duernte 8 ay, Galakticos Akademi ormancısı magmag 3 ay ceza aldı.

Özellikle geçtiğimiz mevsim birçok oyuncuyu cezalandıran Riot Games, bu mevsim de kural ihlallerine taviz vermiyor. Kış Mevsimi’nin başında Ruvelius, Mojito ve Elwind gibi isimler davranışlarından dolayı önemli cezalar almıştı. Bu mevsim ise tekli derecelide olumsuz bir tutum gösteren iki oyuncu Riot Games tarafından cezalandırıldı. Akademi oyuncuları Duernte 8 ay, magmag ise 3 ay profesyonel arenadan uzak kalacak.

Geçtiğimiz mevsimin başında Team Aurora’ya transfer olan Duernte birkaç haftanın ardından yedeğe geçti. Genç oyuncunun yerine Bolthorn, Theos ve Lunyo mücadele etti. Yaz Mevsimi’nde ise Serin’i transfer eden Aurora, Duernte’ye henüz şans vermedi. Serin’le 2 hafta oynayan ekip galibiyet alamadı.

Galakticos ormancısı magmag ise bu mevsim ilk kez profesyonel arenaya ayak basmıştı. Takımıyla 4 maça çıkan oyuncu galibiyet göremedi. Potansiyelli oyuncular arasında gösterilen ismin mental olarak kendini toparlaması dahilinde önemli yerlere gelebileceği düşünülüyor.

Riot Games tarafından yapılan açıklamada iki oyuncu için de “Aşırı Derecede Sportmenliğe Aykırı Tutum” ibaresi kullanıldı. Profesyonel oyunculardan tekli derecelide örnek davranışlar bekleyen Riot, bu kurala uymayan oyuncuların gözünün yaşına bakmıyor denebilir. Duernte 8 ay ceza alırken, Galakticos ormancısı magmag ise kural kitabında minimum olarak gösterilen 3 aylık cezayı aldı. Bakalım ikilinin davranışları ilerleyen zamanlarda nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir