League of Legends

Riot Games, Galatasaray Espor hakkındaki kararı açıkladı

Riot Games, son dönemlerde oyuncu ödemeleriyle gündeme gelen VFŞL ekibi Galatasaray Espor hakkındaki kararını duyurduğu bir makale yayımladı.

İlk olarak 2017 yılında VFŞL’ye adımını atan Galatasaray Espor, verdiği ufak aranın ardından lige dönmeye karar vermişti. Organizasyon, ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın çatısı altında yer alıyor. İlk olarak Hioss ve Tolerant gibi oyuncuların açıklamalarıyla gündeme gelen maaş ödeme sıkıntısı, BalKhan ve GBM’in açıklamaları ile birlikte manşetlere oturmuştu. Bu duruma el atması beklenen Riot Games’den ilk açıklama geldi. Alınan karara göre Galatasaray Espor, 2020 Kış Mevsimi’ne katılabilmek için alacaklı oyuncularına 27 Aralık 2019’a kadar bütün ödemelerini yapması gerekiyor. Bunun yanında takıma transfer konusunda bir kısıtlama getirilmiş durumda. Makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

2017 Kış Mevsimi’ndeki kötü performansın ardından ligdeki ilk mevisminde ligden düşen Galatasaray Espor, Yükselme Ligi’nde mücadele ettikten sonra LoL’e bir süre ara vermişti. Partnerlik sisteminin duyurulmasıyla VFŞL’ye geri dönme kararı aldı ve şirketin düzenlediği çeşitli toplantılarda önemli anlaşmalar yaptı. Henüz yeni olan bu sistemin hali hazırda geliştirilmesi gereken birçok noktası var ve bu süreç biraz zaman gerektirecek gibi gözüküyor. Geliştirilmesi gereken noktalardan biri olan oyuncu hakları ve takımlara yapılabilecek yaptırımlar ilk kez olgunlaşmış bir şekilde karşımıza çıktı.

Hioss ve Tolerant’ın açıklamalarıyla başlayan Galatasaray Espor maaş sorunları, BalKhan ve GBM ile devam etti. GBM’in dünya çağında tanınan bir oyuncu olmasıyla yurt dışındaki haber siteleri ve oyuncuların da ilgisini çeken bu konu, VFŞL’nin imajını zedelemedi desek yalan olur. Bakalım GS Espor, yükümlülükleri zamanında yerine getirebilecek mi?

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.