League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, LST ve LMS liglerini birleştirme kararı aldı

Bugün yapılan açıklamaya göre Riot Games, gelecek mevsim LST (Güneydoğu Asya) ve LMS (Hong Kong, Tayvan, Makao) liglerinin aynı çatı altında buluşacağını duyurdu.

Son yıllarda birçok ligde format değişiklikleri oldu. Franchising, partnerlik sistemi ve lig birleşmeleri gibi birçok değişikliğe tanıklık etti. Sektörün kısmen yeni olması her sene yeni ve eskisine kıyasla daha iyi fikirlerin ortaya atılmasına olanak sağlıyor. Bunun en büyük sebebi de sporun hala gelişmekte olması. Yapılan açıklamaya göre bu yeniliklere bir yenisi eklendi. Riot Games, LST ve LMS liglerini birleştirme kararı aldı. Şirket daha önce Güney Amerika’da benzer bir hamle yapmıştı.

Güneydoğu Asya ligi olan LST bünyesinde birden fazla ülkeyi barındırıyordu. Endonezya, Singapur, Malezya, Tayland ve Filipinler’in temsilcilerinin katıldığı organizasyon izlenme sayısı bakımından diğer liglere göre bir hayli alttaydı. Bölgenin bu kadar sürede çıkarabildiği en iyi oyuncu G4 denebilir.

LMS ise daha önce Worlds şampiyonu çıkarmış bir bölge ancak son yıllarda Karsa, Maple ve Swordart gibi önemli oyuncularını kaybeden bölge bir hayli güç kaybetti.

Yeni ligin detayları henüz belli değil. Riot Games tarafından verilen tek bilgi, lige iki bölgeden toplam 10 takımın katılacağı. Her bölgeden 5 takım mı olacak yoksa biri birinden daha mı fazla temsilci gönderecek henüz belli değil. Yeni ligin adı PCS olacak. Yani Pasific Championship Series.

Bakalım bu hamle beraberinde nasıl sonuçlar getirecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir