League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, ön eleme bölgeleri için Rift Rivals turnuvasını kaldırdı

Riot Games, 2019 yılında TCL, LCL, CBLOL, LLA, VCS, LJL, OPL ve SEA bölgelerinin Rift Rivals turnuvasına katılım sağlamayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz senelerde katıldığımız Rift Rivals turnuvalarında açıkça çok kolay galibiyetler aldık. Gerek Bağımsız Devletler Topluluğu (LCL), gerek ise Vietnam (VCS) temsilcilerine karşı fazla zorlanmadık. İzleyiciler olarak diğer bölgeleri böyle mağlup ediyor olmak bizleri bir hayli sevindiriyordu. Aradaki rekabetten dolayı bölgemizin uluslararası herhangi bir turnuvada galibiyet alıyor olması bizler için çok önemli ancak Riot Games’in yaptığı açıklamaya göre madalyonun bir de diğer yüzü var. Bu da oyuncuların ve şirketin kendi perspektiflerinden turnuvanın getirdiği eksiler ve artılar.

Şöyle ki, Rift Rivals bir sezon ortası turnuvası. Bu da bölgelerin kendi içinde o sene için yaptığı planlamaları bir hayli aksatıyor. Yapılan açıklamada geçtiğimiz TBF örnek verildi. Ağustos ayının ortasında yapılması beklenen etkinlik Eylül ayına sarkında izleyicilerden de bir hayli tepki yağdı. Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir diğer konu ise oyuncuların sıkışık takvimleri. Yapılan açıklamada yurt dışında düzenlenen turnuva için, “Özellikle bir hafta içerisinde yapılan uzun süreli yolculuklar ve kısa takvime sığdırılan birden çok maç ekipleri olumsuz etkileyebiliyordu.” sözlerine yer verildi.

Özetle Riot Games Türkiye ve diğer bölgeler, turnuvanın yarardan çok zarar getirebileceğine kanaat getirmiş. Bu sene sadece LCS, LEC, LCK, LPL ve LMS bölgelerinin ekipleri aralarında mücadele edecek. Gelecek sene için nasıl bir yol izleneceği henüz belli değil. Rift Rivals organizasyonu tamamen rafa da kaldırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir