League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games Türkiye, Espor Arena’nın yerini ve detaylarını açıkladı

Uzun bir süredir Türk League of Legends severlerin heyecanla beklediği Espor Arena projesinin detayları sonunda duyuruldu. Alan Ataşehir’deki Watergarden’da bulunacak ve 1000 kişilik kapasitesi olacak. 

2019 yılında köklü değişikliklere gidecek olan Şampiyonluk Ligi sonunda sahnesine kavuşuyor. Sezon başında Riot Games Türkiye yaptığı açıklamayla 2019 yılında ligdeki takım sayısının 10’a yükseleceğini ve partnerlik sistemine geçileceğini duyurmuştu. Bu tür yenilikler elbette bir sahneyi de beraberinde gerektiriyordu. Konu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Riot Türkiye, sonunda resmi duyuruyu da gerçekleştirdi.

LoLespor’daki makaleye göre yapılan Espor Arena, Ataşehir’deki Watergarden’da bulunuyor. Lig maçları İstanbul’un Anadolu yakasında Göztepe ofisinde oynanırken arena için de aynı yaka tercih edilmiş.  Maç günler dışında da canlı kalacak olan mekanda birçok etkinlik düzenlenecek. Yerleşime yakın bir yer tercih edilirken arenanın içinde takımların formalarının da satılabileceği bir alan bulunuyor. Kapasite olarak 1000 kişi açıklansa da heyecanın arttığı KMF gibi etkinliklerde bu sayı iki katına çıkabilecek.

Açıkçası böyle bir arenanın geç kalınmış bir hareket olduğu konusunda tüm esporseverler hem fikir olsa da sonunda inşa edilmesi fazlasıyla mutluluk verici bir durum. Watergarden gibi merkezi bir konumun tercih edilmesi ise hayranlar çok daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • BRAND 16 Ağustos 2018

    BAYAĞI YAKINMIŞ HER YERDEN GİDİŞ VAR DEĞİL Mİ :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir