League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games yeni masa oyununu duyurdu! TELLSTONES: King’s Gambit

Riot Games geliştiricisi olduğu League of Legends’ın 10. Yıl kutlamasında 5 yeni oyununu ve League of Legends evreninde geçen animasyon dizisini duyururken bunun yanında yeni sürprizlerin olacağını belirtmişti. Tellstones: King’s Gambit o sürprizlerden sadece biri.

Riot ilk masaüstü oyunu olan Mechs vs Minions’u 2016’da yayımlamıştı. Aradan geçen 4 senede League of Legends Taktik Savaşları haricinde başka bir oyun yapmayan şirket geçtiğimiz günlerde Tellstones: King’s Gambit adı verilen yeni masa oyununu duyurdu. Riot Games oyun hakkındaki bazı detayları da paylaştı.

2 veya 4 oyuncunun oynayabileceği, Demacia kurgusal evreninde geçen, blöf yapma temelli bir kart oyunu olduğunu açıklayan şirket, masa oyunlarına “Riot Bakış Açısı” katmak istediklerini belirtti. Oyun disk benzeri objeleri kullanılarak oynanacak ve oyuncuların tümü platformdaki tüm bilgiye erişimi olduğundan emin olacak.

Riot Games’in bundan önce çıkardığı oyun modu olan “LOL: Taktik Savaşları” Twitch’de ve diğer yayın platformlarında oldukça yüksek izlenme rakamları elde etmişti. Bununla beraber yeni bir espor dalı olarak birçok farklı takım, bünyelerine TFT oyuncularını katmıştı. TFT’ye son güncelleme 8 Ocak 2020’de 10.1 yamasıyla geldi.

Tellstones ilk olarak eylül ayında ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra League of Legends PBE sunucusunda 9.20 yaması sırasında “Masa oyunu için yükleme ekranı ipuçlarını” içerek şeklinde güncellendi.

Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen oyuncular oyunun resmi sitesi https://www.riotgames.com/en/news/riot-tabletop ziyaret edebilir.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir