League of Legends

River Plate, League of Legends’a giriş yaptı

Güney Amerika’nın en ünlü futbol organizasyonlarından River Plate, League of Legends’a giriş yaptı ve LMF’e katıldı.

Geçtiğimiz yıllarda birçok geleneksel spor takımlarının espora giriş yaptığını gördük. Ülkemizde LoL’e önem veren kulüpler Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor’un yanında farklı takımlar farklı kulvarlarda yarışıyor. Dünyada ise NBA ekipleri ve Avrupa kulüpleri dijital dünyaya ayak uydurmaya çalışan organizasyonların başını çekiyor. Bugün yapılan açıklamaya göre Arjantin’in en önde gelen futbol takımlarından River Plate, Leagur of Legends’a katılan kulüpler listesine adını yazdırdı. Ekip, Latin Amerika ikinci ligi olan LMF’te Cream Esports’un yerini aldı.

Güney Amerika’nın Brezilya ile birlikte en önde gelen futbol ülkelerinden biri olan Arjantin’de özellikle iki takım dikkat çekiyor. River Plate ve Boca Juniors, ligin en başarılı takımlarında başı çekiyor ve bu iki ekibin “Superclassico” adı verilen karşılaşmaları tüm dünya tarafından takip ediliyor. Sektörün gelişiminin farkına varan River Plate’in bu hamlesi bir bakıma birçok rakibine meydan okudu. Diğer takımların böyle yatırımlar yapıp yapmayacağı, takımın başarısına göre de şekillenebilir.

Espor dünyanın her yanında gelişmeye devam ediyor. Büyük organizasyonların yatırımları, geleneksel spor kulüplerinin ekosisteme giriş yapması gibi etkenler devam ettikçe büyüme ve gelişme de kaçınılmaz olacaktır.

River Plate’in yeni sezon kadrosu henüz belli değil. Takım katıldığı ilk mevsimden şampiyon olabilirse LLA’e çıkmayı başaracak. Bakalım ekibin beşlisi nasıl olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.