League of Legends League of Legends Haberleri

RNG, Demacia Cup şampiyonu oldu

Finalde Edward Gaming’i 3-1 ile geçen RNG, LPL’in sezon öncesi turnuvası olan Demacia Cup’ta şampiyon olmayı başardı.

Sezonun sona ermesiyle Karsa ve AmazingJ ile yolları ayıran RNG, özellikle ormancı pozisyonunda büyük kan kaybetti. LPL sezon öncesi turnuvası Demacia Cup’a akademi ormancısı S1xu ve Young Miracles’dan transfer edilen genç XLB ile oynayan ekip, turnuvaya boyunca Uzi’yi dinlendirerek Tayvanlı nişancı Betty ile oynadı. Grup Aşaması’nda çok da iyi gözükmeyen ekip 2 galibiyet 2 mağlubiyetle üst tura yükseldi ve finale gelene kadar karşılaştığı iki rakibini 3-0 ile geçmeyi başardı. Finalde 1-0 geriye düşmesine rağmen odağını kaybetmeyen RNG, Edward Gaming’i 3-1 ile geçerek şampiyonluğa uzandı.

Grup’ta 2 galibiyet 2 mağlubiyetle LNG Esports, Oh My God ve Young Miracles’ın üstüne çıkmayı başaran ekip 4’te 4 yapan JD Gaming’in arkasında ikinci sıraya oturdu. Turnuva formatına göre D Grubu’nun birincisi Rogue Warriors ile eşleşen RNG, sağlam bir performansla rakibini 3-0 mağlup etti ve yarı finalde JD Gaming’in rakibi oldu. Yeni transfer Betty serinin öne çıkan oyuncusu oldu. 3 maçta da iyi performans sergileyen nişancı takımının finale yükselmesindeki ana etkenlerdendi.

Finalde ilk maçı kaybeden RNG mental olarak geriye düşmedi. Turnuva boyunca Langx, XLB, Xiaohu, Betty, Ming beşlisini bozmayan ekip finalde de aynı şekilde devam etti. Betty, Ming ve Xiaohu üçlüsü bireysel olarak başarılı oyunlar oynadı ve bu sayede RNG seriyi 3-1 kazanarak turnuvayı şampiyon tamamladı.

Demacia Cup’ta baştan sona Uzi’siz oynayan ekip, LPL öncesi rakiplerine gözdağı verdi. Takımın önümüzdeki mevsim nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir