League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

RNG, Fnatic’i geçerek adını yarı finale yazdırdı

Çeyrek finallerin üçüncü gününde Fnatic ile karşılaşan RNG, Vadi’den 3-1 galip ayrılarak yarı finale yükseldi. Çin temsilcisi, yarı finalde yarınki Team WE – Cloud9 eşleşmesinin kazananı ile oynayacak.

EU LCS’te Worlds’e katılıp katılamayacakları konusunda, play-in gruplarında da ana tabloya çıkıp çıkamayacakları konusunda sürekli tartışmalar yapılan Fnatic az gitti uz gitti, dere tepe düz gitti ve grubunu da ikinci bitirerek Worlds 2017 çeyrek finallerine kadar gelmeyi başardı. Çeyrek finallerde temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de bulunduğu C grubunun lideri RNG karşısında şansları çok yüksek gözükmüyordu fakat Longzhu’nun SSG’ye 3-0 yenilmesinin ardından SKT’nin Misfits’e karşı adeta kıl payı galip gelmesi Worlds sahnesinde her şeyin olabileceğinin canlı ve yakın tarihli kanıtlarıydı.

İlk maçta takımlar Sivir ve Ryze gibi son dönemlerde başarı sağlaması pek kolay olmayan şampiyonları paylaştı. Fnatic’in yıldızı Rekkles’ın koridoruna gelen ormancı ve orta koridor baskınları ile öne geçmesi Fnatic’i yaklaşık 25 dakika boyunca idare etti. 25. dakikada verdikleri Baron üstüne katliam ise serinin ilk maçını RNG’ye getiren olay oldu. O noktada üstünlüğü alan RNG, iniş çıkışların yaşandığı maçta 40. dakikada oyunu kapatmayı ve seride öne geçmeyi başardı.

İkinci maçta ise hepimizin yakından hatırlayacağı 1907 Fenerbahçe – Samsung Galaxy maçına yakın bir senaryo vardı. Fakat bu sefer üzülen taraf Avrupalılardı. Bizim hikayemizdeki gibi daha güçsüz görünen takım maçın sonuna kadar üstün götürdü ve daha tecrübeli olan takım tek doğru Baron savaşı ile oyunu kazandı. Profesyonel arenada çok fazla görmediğimiz Soraka’yı iki kere üst üste seçen Ming, iki seçiminde de koridorunu kazanmayı başaramadı. Rekkles kalitesi, diğer takım arkadaşlarının yardımı ile birleşince Fnatik ikinci maçta da ilk maçta olduğu gibi net bir avantaj yakaladı. Bunun yanında Caps’in müthiş Taliyah oyunu 40 dakika boyunca Fnatic’in oyunu domine etmesini sağladı. Yapılan bir yanlış baron savaşı, Uzi’nin mükemmele yakın oyunu, üstüne yakalanmalarına alışkın olduğumuz sOAZ’ın bu sırada başka bir koridorda ölmesi RNG ‘nin durumu 2-0 yapmasını sağladı.

Üçüncü maçın özetine lütfen gidip maç tekrarını izleyin diyerek başlasak yeridir. Zira Worlds’ün en heyecanlı, en eğlenceli maçlarından biri oynandı. 55 dakikalık mücadelede maç bir o tarafta, bir diğer taraftaydı. RNG’nin harika şekilde uyguladığı Kog’Maw kompozisyonu çok üzün süre boyunca işledi fakat bir dakika sonra Rekkles RNG tanklarını rahatça eritmeye başlaması ibreyi Fnatic’e çevirir gibiydi. Rekkles’ın yanına Caps’in hasarı da eklenince RNG’nin tek hasar kaynağının Kog’Maw olması, özellikle onun öldüğü zaman aralıklarında RNG’nin başına bela açtı. Son saniyesine kadar hiçbir şeyin belli olmadığı, bir takımın Nexus çevresindeki savaşta bile oyunun rakip taraf lehine sonuçlanabileceği maçı Fnatic kazandı ve şansını dördüncü maça taşımış oldu.

Serinin dördüncü ve son maçı cümleden anlayabileceğiniz üzere RNG lehine sonuçlandı. Ming’in üçüncü kez Soraka seçtiği maçta Caps kendi komfor alanının dışına çıkıp Galio seçti. Ormancı ve üst koridorun da tank seçimleri yapması ile beraber tüm hasar yükü Rekkles’ın üzerine binmiş oldu. Bir takımınız olsa ve hasar yükünü taşıyacak bir oyuncu seçseniz muhtemelen Rekkles ilk 10 tercihinizin arasında olur ancak Guinsoo’lu, Runaan’lı, Koruyucu Melek’li eşya dizilimi rakibe o kadar hasar vermedi ki, biz bile gözlerimize inanamadık. Hal böyle olunca Fnatic tüm takım savaşlarını kaybetti. Yavaş ve acılı bir mağlubiyet sonunda Worlds sahnesine veda ettiler ancak kendilerinden beklenenin yanında gösterdikleri performans oldukça başarılıydı. Bu sezonki maceraları sona ererken, birçok League of Legends izleyicisinin takdirini kazandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir