League of Legends

RNG, LNG Esports’u mağlup ederek bir üst tura yükseldi

Riot Games

RNG, LPL Yaz Mevsimi play-off çeyrek finalinde LNG Esports’u 3-1 ile geçerek yarı finalde Top Esports’un rakibi oldu.

LPL Yaz Mevsimi’nde normal sezonun son bulmasının ardından play-off mücadelelerine geçildi. Lig formatına göre normal sezonu 3. sırada tamamlayan RNG play-off’lara çeyrek finalden başladı. Rakibi LNG Esports ise normal sezonda 7. olarak play-off’lara ilk turdan katıldı. İlk turda son Worlds şampiyonu Invictus Gaming’i 3-0 gibi net bir skorla geçen ekip çeyrek finalde RNG engeline takıldı. Oynanan 4 maçın ardından rakibini elemeyi başaran Royal Never Give Up yarı finalde Top Esports’un rakibi oldu.

1. Maç

Henüz 7. dakikada nehirde çıkan savaşta ilk kan LNG Espoorts’a gitti ancak RNG hemen cevap verdi, üçe üç bir değişim oldu. LNG nişancısı Asura’nın elindeki Kai’sa 9 dakikada 3 skor topladı ve önemli bir üstünlük yakaladı. Royal Never Give Up alt koridora yatırım yapmaya devam etti. Mücadele uzun süre kafa kafaya gitti ancak RNG altında önde olan taraftı. Uzi harika oynadı. Son savaşı da kazanan Royal Never Give Up mücadeleyi 34 dakikada bitirdi.

2. Maç

Orta koridorda yapılan ikiye ikiyi kazanan RNG ilk kanın sahibi oldu. İlk maça benzer seçimler yapan ekip aynı oyun planını bozmadı. LNG’nin destek oyuncusu Duan orta koridora yaptığı baskınlarla Xiaohu’yu oyundan düşürmeyi başardı. LNG sürekli oyun yapmak isteyince hatalar yaptı ve Royal Never Give Up rakibini çok iyi cezalandırdı. Doğru makro oyunla aradaki farkı açan RNG serinin ikinci maçını 28 dakikada kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Royal Never Give Up bu sefer farklı bir kompozisyon kurdu. Alt koridor ikiye ikisinde daha iyi oynayan Uzi-Ming ilk kanı almayı başardı. Erken oyun eşit geçti ancak LNG ufak bir altın farkı yakaladı. Fenfen, Corki’yle harika pozisyon aldı ve savaşların kaderini çizdi. Takım savaşlarını kazanan LNG makro oyunda yine hata yaptı. RNG bu hataları çok iyi değerlendirdi ve bitirmeye gitti. Oyuncular Nexus’a vurmaya başladı ancak LNG ekibi yetişti ve Nexus’u adeta 1 canla hayatta tutmayı başardı. Bunun üstüne rakip üsse koşan oyuncular maçı bitirdi ve seri 4. maça uzadı.

4. Maç

Daha 3. dakikada alt koridorda dörde dört savaş izledik. Bu savaşın ardından ilk kanı alan taraf LNG oldu ama Royal Never Give Up’ın cevabı gecikmedi. Alt koridora yatırım yapmaya devam eden RNG, Uzi’yi öne geçirmeyi başardı. Yetenekli nişancı bu seride neredeyse her maç oyunun bir bölümünde Asura’ya 20-30 minyon arası bir fark attı. Baron’u alan RNG kilidi açtı ve objektifleri düşürdü. Son savaşı da kazanan ekip seriyi bitirdi ve yarı finale yükseldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.