League of Legends

Rogue kadrosu belli oldu

LEC’in yeni ekibi Rogue’un kadrosu Profit, Kikis, Sencux, HeaQ ve Wadid’den oluşuyor.

ESPN’in haberine göre güçlü yatırımcılarıyla franchise sistemine kabul almayı başaran Rogue’un yeni sezon için oluşturduğu kadro belli oldu. Koç pozisyonuna Fredy122 ve yardımcı koç pozisyonuna Edward’ı getiren takım üst koridora Profit’i tercih etti. Profit, kariyerine Çin ekibi Young Glory formasıyla başladı. Ardından dünya devi SK Telecom T1’a transfer olan oyuncu burada Huni’nin yedeği olarak LCK Yaz Mevsimi’ni kazanmayı başardı. O sene Huni başarılı bir performans sergiliyordu ve mevsim sonu 5.09’la üst koridorlar KDA lideri olmayı başardı. Profit haliyle fazla forma şansı bulamadı. Takımın Worlds’deki yedek tercihini de Blank’ten yana kullanmasıyla takımıyla orada mücadele edemeyen isim Avrupa’nın yolunu tuttu. Önce Ninjas In Pyjamas forması altında mücadele eden isim NIP’in küme düşmesinin ardından Roccat’e transfer oldu. Burada da elle tutulur bir başarı gösteremedi ve buradan ayrılıp Rogue’a transfer oldu. Takımın Kikis transferi haberine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Orta koridora Avrupa’nın başarılı oyuncularından Sencux’la anlaşıldı. İki sene Splyce forması altında oynayan Sencux sahnede kendini kanıtlamış bir oyuncu. Splyce’la birlikte Worlds tecrübesi de bulunan oyuncu son seneyi Misfits’te geçirdi. Burada gauntlet turnuvasında Splyce’a kaybeden takım Worlds’e gidemedi. Takım alt koridora ise HeaQ-Wadid ikilisini transfer etti. Wadid geçtiğimiz sene G2’yla Worlds yarı finali görmüş bir oyuncu. Ne kadar Hjarnan’la birlikte takımın zayıf halkası olarak gösterilseler de bu sene kazandığı tecrübe onu birçok desteğin önüne geçirebilir. HeaQ ise Roccat takımında kendini ispatlamış Avrupa’nın geleceği en parlak nişancılarından biri olarak gösteriliyor. Ülkemizde Supermassive TNG forması da giyen oyuncu kariyerine alttan başlayıp tırnaklarıyla kazıyarak en üst seviyeleri çıkmayı başarmış, azimli bir isim. Alt koridorda Wadid’le iyi bir sinerji yakalamaları dahilinde gayet potansiyelli görünüyorlar.

Takımın kadrosu potansiyelli oyunculardan oluşuyor ancak ligdeki performansları ise merak konusu. Koç ekibiyle birlikte Rogue sezona iddialı girmeyi hedefliyor. Takımın nasıl bir performans göstereceğini hepimiz merak ediyoruz.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.