League of Legends League of Legends Haberleri

Rogue, play-off eşleşmesinde Splyce’ı mağlup etti

LEC’de normal sezonu 5. sırada tamamlayan Rogue, play-off eşleşmesinde Splyce’ı sürpriz bir şekilde 3-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

LEC Yaz Mevsimi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından play-offlar başladı. Mevsimin ilk play-off karşılaşmasında normal sezon beşincisi Rogue ve üçüncüsü Splyce karşı karşıya geldi. Splyce kağıt üstünde çok daha güçlü olan taraf olarak gösteriliyordu. Buna rağmen neredeyse herkesi yanıltmayı başaran RGE, seriyi 3-0 kazanarak bir üst tura çıkmayı başardı. Rogue’un bir üst turdaki rakibi Schalke 04-Team Vitality eşleşmesinin galibi olacak.

1. Maç

Rogue seriye Garen-Yuumi alt koridoruyla başladı. Diğer tarafta ise destek Volibear gördük. Xerxe üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. Üst koridorda rakibini iyi yemleyen Rogue savaşı kazanarak altın ve kule yönünden önemli bir üstünlük yakaladı. Inspired erken oyunu iyi geçirdi. Baron’u da alan RGE aradaki farkı açarak rakip kuleleri düşürdü. Ekip serinin ilk maçını 25 dakikada kazandı.

2. Maç

Larssen iyi bir oyunla Humaoid’i bire birde katledip ilk kanı almayı başardı. Bu sefer erken oyunu iyi geçiren taraf Splyce oldu. Alt koridor odaklı oynayan ekip istediğini aldı. Rogue ise akıl oyunlarıyla maçta eşitliği sağladı. Baron’u çok iyi yemleyen ekip rakibin hata yapmasını sağladı ve bunu avantaja çevirdi. Xerxe iyi bir Sylas performansı sergilese de bu Splyce için yeterli olmadı. Takım savaşlarını kazanan Rogue mücadeleyi 27 dakikada kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Larssen erken oyunda yan koridoruna yardım ederek ilk kanı almayı başardı. Rogue şampiyona seçim ekranını iyi geçirdi. Kled ve Rakan’ı alan ekip bu ikiliyi harika combo’ladı. Ejderleri toplayan ekip bir hatayla rakibi maça ortak etti. Larssen harika bir Corki performansı sergiledi. Baron savaşını kazanan Rogue, bu üstünlüğü maç sonuna kadar kaybetmedi. Mücadele 27 dakikanın ardından son buldu ve RGE bir üst tura yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir