League of Legends League of Legends Haberleri

Rogue ve FlyQuest, Wadid ve Selfie’yi takasladı

LEC ekibi Rogue ve LCS ekibi FlyQuest, destek Wadid ve orta koridor Selfie’yi takasladı.

Geçtiğimiz mevsin işler Rogue için bir hayli kötüydü. Takım açıkça vasat bir performans sergiledi ve LEC Bahar Mevsimi 2019’u 10. sırada tamamladı. 18 maça çıkan ekip sadece 2 galibiyet aldı ve 16 mağlubiyet gördü. FlyQuest ise beklenenden iyi oynayarak normal sezonu 4. sırada bitirdi ve playofflara yarı finalde veda etti. Dün yapılan açıklamaya göre bu iki takım bir takas gerçekleştirdi. FlyQuest Akademi orta koridoru Selfie Rogue’a giderken Koreli destek Wadid ise FlyQuest’e transfer oldu.

Wadid, Avrupa sahnesine Team Roccat’le girse de G2’ya transferiyle tanınmışlığını arttırdı. 21 yaşındaki destek oyuncusu geçtiğimiz mevsim bir süre yedek kaldı. Takım içi iletişim ve uyum sorunları ekibin kötü sonuçlar almasında önemli etken oldu. Rogue geçtiğimiz günlerde Sencux ve Kikis’le yolunu ayırmıştı. Takım gelecek mevsim için kadrosunu yavaş yavaş yapılandırmaya başladı.

Selfie’den uzun süredir bir patlama yapması bekleniyor. Tekli derecelide harika performanslar sergileyen orta koridor profesyonel arenada bir türlü beklenenin sağlayamamıştı. Rogue, Selfie için önemli bir şans olabilir. Oyuncunun kendini kanıtlaması için yakalayadığı bu şansı nasıl değerlendireceği merakla bekleniyor.

Bu takasın ardından FlyQuest’in hali hazırdaki desteği JayJ’le yollarını ayırıp ayırmayacağı henüz belli değil. Rogue tarafında ise yeni kadronun tamamlanmasına sadece bir destek transferi kaldı. Bakalım takımlar gelecek mevsime nasıl kadrolarla çıkacak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir