League of Legends

Romain Biegard, Vizicsaczi ve Hylissang’ın OpTic Gaming’e transfer olacağı konuşuluyor

Riot Games

League of Legends sahnesinin en önemli turnuvası Worlds 2017’nin bitmesi ile merakla beklenen transfer sezonu açılmış oldu. NA LCS’in franchising sistemine geçiyor olması şimdiden EU LCS izleyicisini korkutmaya başlarken ilk büyük transfer haberi OpTic Gaming’ten geldi. Söylentilere göre organizasyon Unicorns of Love’ın menajeri Romain Bigeard, üst koridoru Vizicsaczi ve desteği Hylissang ile anlaştı.

NA LCS’in oyuncular için daha ciddi bir finansal fırsat olduğu su götürmez bir gerçek. Hele bir de franchising sisteminin gelmesi ile NA organizasyonları artık oyunculara çok daha fazla para ödeyebilecek. EU oyuncularının para için NA’ye gidiyor oluşu uzun zamandır bir “meme”. Bu yıl franchising’den ötürü ise NA LCS’e EU’dan ciddi bir göç olacağı konuşuluyor. Dört yeni organizasyonun da lige katılması ile bunun gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok. Bu konudaki ilk atak ise OpTic’ten geldi.

Uzun bir süredir EU LCS’te mücadele eden Uniorns of Love’ın bu kadar geniş bir hayran kitlesine sahip olmasında Romain Bigeard’ın büyük payı bulunuyor. Yaptığı maskotlukların dışında duruşu ve açıklamalarıyla topluluk tarafından çokça sevilen Bigeard, geçtiğimiz günlerde UOL’dan reddedemeyeceği bir teklif aldığından ötürü ayrıldığını açıklamıştı. Görünüşe göre bu teklif OpTic Gaming’in menajerliği. Bigeard’ın tercih edilmesi ise League of Legends sahnesine yabancı olan takımın büyük bir hayran kitlesi oluşturmak için atacağı doğru adımlardan birisi olacaktır.

Öte yandan söylenti aynı zamanda Bigeard ile UOL’un üst koridoru Vizicsaczi ve Hylissang’ın da OpTic’e gideceğini belirtiyor. Vizi EU’nun en iyi üst koridor oyuncularından birisi. İstikrarı ve geniş şampiyon havuzu ile takımın belkemiği olan oyuncu, büyük bir potansiyele sahip. Öte yandan Hylissang transferi akıllarda soru işareti yaratsa da oyuncunun yedek olarak transfer olabileceğini de işaret ediyor. Yabancı hakkının destekten kullanılması pek mantıklı olmasa da görüşmemiş değil. Fakat Hylissang’ın yabancı oyuncu hakkını harcamaya çok da değmediğini ekleyelim. Son yıllarda performansı düşse de yine de iyi bir destek sayılabilecek oyuncunun akıbetini hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.