League of Legends League of Legends Haberleri

ROX Tigers, Mightybear’ı kadrosuna kattı

Daha önce EU LCS ekiplerinden Vitality’de forma giyen Mightybear, LCK takımlarından ROX Tigers’a transfer oldu. Sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapan ve hali hazırda SeongHwan ile karşılaşmalara çıkan takım, orman pozisyonu için hangi oyuncunun ilk beş çıkacağı konusunda bir bilgi paylaşmadı. 

LCK ekiplerinden ROX Tigers, katılacağı IEM Katowice 2017 turnuvası öncesinde kadrosunu güçlendirme yoluna gitti. 2016 yılının flaş ekibi olarak gösterilen ve Worlds 2016’da şampiyon olması beklenirken Yarı Final’de SK Telecom T1’e elenen ROX, 2017 sezonu öncesi kadrosunun tamamını yenilemiş ve daha genç oyuncu odaklı bir takım kurmuştu. Üst koridora veteran Shy’ı transfer etmesine rağmen takım ormana SeongHwan, orta koridora Mickey, nişancı rolüne Sangyoon ve destek rolüne ise Key’i getirdi. Genç ve yetenekli oyunculardan oluşan ROX, elbette geçtiğimiz yılki performansından uzak bir görünüm sergiliyor. Oynadığı sekiz seride sadece iki galibiyet alabilen ROX, şu anda ligde sekizinci sırada bulunuyor. Buna rağmen gelecek için umut veren takım, orman rolünü ise Mightybear ile güçlendirdi.

Koreli ormancı, 2016 Yaz Mevsimi’nin başında EU LCS takımlarından Vitality’ye transfer olmuştu. Burada hem bekleneni veremeyen, hem de genel olarak takımın düşük performansından dolayı arka planda kalan Mightybear, 2017 sezonunda ise takımın yedek oyuncusu olarak listelenmişti. Vitality orman rolüne Djoko ile beraber GBM’i transfer ettikten sonra takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılan Mightybear’ın bu haftasonu oynanacak IEM Katowice 2017 turnuvasında forma giymesi bekleniyor. Takımların genel olarak çok ciddiye almadığı turnuvada oyuncusunun kadronun geri kalanı ile nasıl bir sinerji yakalayabileceğini görme fırsatını elinden bırakmayacak gibi gözüken ROX, turnuvanın açılış maçında LCL ekibi M19 (Albus Nox Luna) ile karşılaşacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir