League of Legends League of Legends Haberleri

ROX ve Vega Squadron, Vaevictis eSports ile maç içinde saygısızlık nedeniyle uyarı aldı.

Rusya Ligi ekipleri ROX ve Vega Squadron’un kadın oyunculardan oluşan Vaevictis eSports maçındaki “oyun içi alay edici davranış” nedeniyle Riot Games’ten uyarı aldı.

Sezon başında kadın oyunculardan oluşan ve büyük ilgi gören Vaevictis eSports, ligde maçlarında saygısızlığa uğradı. Kadın oyuncuların ilk rakibi ROX olmuştu. ROX takımı seçim yasaklama ekranında 5 destek şampiyonu(Nami, Janna, Lulu, Thresh ve Braum) yasaklayarak rakibiyle alay etmişti. Teknik olarak kurallara aykırı olmayan durumu Riot Games RU saygısızlık olarak gördü ve ROX takımı uyarı aldı.

Bir diğer uyarı ise Vaevictis eSports’un ligdeki ikinci rakibi Vega Squadron’a geldi. Maçı kazanması garantiyken maçı uzatarak işin espor kısmından çıkıp eğlenmeye koyuldular. Maçı bitirme şansları varken bitirmeyip skora oynayan ekip maçı 52-2 kazanmıştı. Vega Squadron, maçı kasıtlı olarak uzattığı için Riot Games RU’dan uyarı alan ikinci takım oldu.

Vaevictis eSports takımının saldırı gücü taşıyıcısı Trianna’nın twitterdan yaptığı açıklamada “Riot Games RU’ya belirttiğimiz gibi ROX ve Vega Squadron ile bir sorunumuz yok. Takımların aldıkları disiplin cezaları bizim isteğimiz ya da düşüncelerimize göre şekillenmedi.” dedi.

Ligde 3 maça çıkan Vaevictis eSports’un henüz galibiyet almadı. Galibiyetin yanı sıra takım şu ana kadar maçlarda kule dahi alamadı. Bunun yanı sıra çıktıkları maçlarda toplamda 4 skor alırken 84 skor verdi. Takımın ligin diğer takımlara kıyasla düşük kaliteli olmasına rağmen yönetim halen değişikliğe gitmemeyi tercih ediyor.

1 Comment

  • Ayshel 24 Şubat 2019

    Vaevictis takımı oyuncularının %80’i yani 4 tanesi SUPPORT main, 1 taneside off-support. Bu yüzden 5 tane support banlamak hem kurallara uygun hemde mantıklı. Riot’un yaptığı tamamen cinsiyet ayrımı. Vaevictis gibi çöp bir takımı (D1 bile değiller) RoX/Vega önünde çıkarıp onlarla dalga geçiyorsun sonra onlar kazanınca ühühühü.

    Burada ban yemesi gereken bir takım varsa oda Vaevictis, düşünün 15 yaşındaki kızları süper lige aldıklarını sadece dişi oldukları için. Galataray’a da diyorsun ki aşırtma gol atmak yasak niye kızların boyları kıza? 1 Gram aklı olan insan bunu mantıklı bulamaz. Ha aklın yoksa ne ala.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir