League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Dark Passage’ı geçerek Türkiye Büyük Finali’ne adını yazdırdı

VFŞL Yaz Mevsimi Yarı Finali’nde Royal Bandits, Dark Passage’ı 3-0 ile geçerek ilk finalist olmayı başardı.

Birinci maçta RB alt koridorunun agresif oyununu yerinde bir baskınla değerlendiren Kirei ilk kanı 5. dakikada DumbleDoge’dan almayı başardı. Buna rağmen Tristana-Morgana ikilisini iyi kullanmayı başaran RB alt koridordan ilk kuleyi, hemen ardından ise iyi bir rotasyon yaparak üst koridor ilk kulesini almayı başardı. İlerleyen dakikalarda DP Alamet alırken rakibini pite sıkıştıran RB, Abbedagge’nin harika Ryze oyunuyla 1 skor verip 4 skor alarak maçta ciddi bir üstünlük yakaladı. 23. dakika orta koridor inhibitörünü düşürmeyi başaran RB, 27. dakikada maçı kazanmayı başardı.

İkinci maçta henüz dakikalar 1:30’u gösterirken Dumble, Luger’den sıçrasını almayı başardı. Bu durumu iyi değerlendiren Closer erkenden alt koridora yaptığı baskınla takımına 2 skor kazandırmayı başardı. Luger ve LongB’nin üst üste 2 kere yakalanmasıyla skor durumunu 6-0’a getiren RB altın farkını 3000 civarına çıkarmayı başardı. 17. dakikada Kirei’nin baskınını totem sayesinde gören RB alt koridora 4 kişilik bir grupla kapanıp 3 skor ve 1 kule almayı başardı. Pek iyi bir maç geçirmeyen DP alt koridoru ise 21. dakikada rakibine tam 10 skor verdi. İlerleyen dakikalarda farkın açılmasıyla maçı kapatmak için doğru pozisyonu arayan RB, 34. dakikada bu pozisyonu bulup seriyi 2-0’a getirmeyi başardı.

Üçüncü maça geçerken ise Dark Passage adına LongB’nin yerine Berentt Vadi’de yerini aldı. Henüz dakika 3’te Panky Renekton ile birebirde BrokenBlade’den ilk kanı almayı başardı. Buna güvenip eşya avantajını kullanmak isteyen Panky bir kez daha agresif oynadı ancak Closer doğru zamanda baskına gelerek skoru almayı başardı. RB dakika 6’da Alev Ejderi’ni, dakika 10’da ise Vadinin Alameti’ni katlederek erken safhada makro oyun adına başarılı hamleler yaptı. 2 dakika sonrasında ise alt koridorda rakibinin 3 oyuncusunu oyalayan RB, orta koridora Alamet’i açıp 2 kule almayı başardı. RB neredeyse Dark Passage’ın her hareketine onlardan 1 tık daha iyi karşılık verdi. 20. dakikada Royal Bandits’in başladığı Baron’u bitirmek isteyen DP Closer’a engel olamayıp Baron’u çaldırdı. Baron’un üstüne 2 skor alan RB, orta koridordan ilerleyip maçı kazandı ve TBF’nin ilk finalisti olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir