League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Dark Passage karşısında rahat bir galibiyet aldı

2018 Kış Mevsimi 6. hafta maçlarına YouthCREW galibiyetiyle başlayan Royal Bandits, Dark Passage’ı da rahat bir şekilde geçti ve ikinci zaferine ulaştı. 

Seçim yasaklama ekranında RBE’nin daha derli toplu bir kompozisyon kurduğunu gördük. DP ise bu mevsim iki defa seçtiği Lee Sin’in yanı sıra orta koridora Azir’i, alt koridora ise Cait-Braum ikilisini aldı. Kakao’nun Lee Sin’i ne kadar meşhur olsa da oyuncunun üç defa oynadığı şampiyonla sadece bir defa galibiyet alabildiğini belirtelim. Erken oyunda iş yapmadığı sürece oyunun orta ve son safhalarında çok düşen Lee, RBE maçında da hiçbir şey yapamadı.

Oyunun ilk kanı 11. dakikada alt koridordan çıktı. Broken Blade’in Sion ile baskına gelmesi, ayrıca Jarvan’ın da alt koridorda olması, RBE’ye ilk kanı getirdi. Aslında maçın kırılma anı da buydu. DP dört kişiye karşı kuleyi savunmayı tercih etti ve hem ilk kule kanını verdi hem de iki oyuncusunu kaybetti.  Buradaki avantajını diğer koridorlara çok iyi esneten RBE, hemen önce üst koridora, ardından da orta koridora Xayah-Rakan’ı göndererek dış kuleleri topladı. 18. dakikada alt koridora Sion’u öldürmek için dört kişi gönderen DP, büyük bir rotasyon hatası yaptı ve orta koridor inhibitörünü RBE’ye adeta hediye etti. Bu noktadan sonra kontrolü tamamıyla eline geçiren RBE, 21. dakikada Baron’u aldı ve 25. dakikada üç inhibitörü de açarak karşılaşmayı tamamladı.

RBE’nin DP rövanşını rakibi kendilerine karşı nasıl oynadıysa aynı şekilde üstün bir şekilde aldığını söyleyebiliriz. Öte yandan DP’de tehlike çanları çalmaya başladı. Dün oynadığı FB maçında da hiçbir varlık gösteremeyen takım düşüşte.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir