League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Galakticos karşısında zafere ulaştı

Ligin iddialı ekiplerinden Royal Bandits, Süper Hafta’nın açılış maçında karşılaştığı Galakticos’u rahat geçti ve ikinci sıradaki yerini korudu.

Seçim yasaklama ekranında mavi tarafta bulunan Royal Bandits, metanın güçlü şampiyonlarından Azir’i direkt olarak kilitledi. Galakticos ise bu seçime cevap olarak orta koridora Veigar aldı. Ormana Jarvan, yukarıya Vladimir ve nişancı pozisyonuna da Kalista seçmeyi başaran Royal Bandits, maç öncesi önemli bir avantaj elde etmiş oldu. Galakticos tarafında yeni transfer Neo ormanda Jax tercih ederken, Rare’in ellerine de Urgot verildi. Seçim yasaklama ekranının en dikkat çekici hamlesi ise GAL’dan geldi. Destek Veux, Caitlyn alan Jimmy’nin yanında Ziggs oynamayı tercih etti.

Maç beklendiği gibi Royal Bandits üstünlüğü ile başladı. Henüz ilk dakikada ormanda Ziggs’i yakalayan ekip ilk kanı taşıyıcısı HolyPhoenix’e bırakmayı başardı. Ardından aşağıda üstünlüğü tamamen ele geçiren Holy – Dumble ikilisi koridoru rakibe dar etti desek yanılmış olmayız. Belki de mevsimin en rahat karşılaşmasını oynayan RBE, rakip takım orta koridor ilk kulesine baskı kurarken yukarıdan inhibitör kulesini düşürerek bu üstünlüğü başka bir seviyeye taşıdı. Orta koridorda iki skor alıp direkt olarak Baron’u kesen Bandits, kulesiz inhibitörün bulunduğu üst koridora yöneldi. 23. dakikada üç inhiyi de açan RBE, Nexus’u düşürerek rahat bir galibiyete imza attı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir