League of Legends

Royal Bandits, HWA’yı yenerek lig aşamasını ikinci bitirmeyi garantiledi

HWA’yı rahat bir şekilde geçen Royal Bandits, bu galibiyetle 2018 Kış Mevsimi lig aşamasını ikinci bitirmeyi garantiledi. Takım, mevsim finallerine yarı finalden başlayacak. 

Seçim yasaklama ekranında RBE’nin çok daha erken oyun odaklı bir kompozisyon tercih ettiğini gördük. Öte yandan HWA ise Cho ile Seju gibi tankların yanına oyun sonu güçlenmeyi seven Corki ile Sivir taşıyıcılarına yöneldi. Oyunun ilk kanı Malrang’ın alt koridora yaptığı Gragas baskınıyla geldi. RBE klasik bir şekilde alt koridorunu bu maçta da öne geçirdi ve bu avantajını diğer koridorlara esnetti.

Takımın ilk büyük hatası alt koridorda 8. dakikada Sivir’i öldürmeye çalışmasıydı. Rakibineiki skor veren takım, at koridor kulesini yine de almayı başardı ve üst koridorda Alamet’i cebine attı. Bu noktadan sonra RBE harita görüşüne odaklandı. Sivir çok geriye düştüğü için takım savaşlarında da kendisini rahat hisseden RBE, 25. dakikada Trix’i öldürdükten sonra Baron’u aldı. Güçlendirme ile beraber hem alt koridorda hem de orta koridorda inhibitörü açan ekip, alt koridorda 4v5 yaptığı savaşı kazanarak karşılaşmayı bitirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.