League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, lider Bahçeşehir Supermassive’i yenerek yükselişini sürdürdü

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin 3. hafta 2. gün karşılaşmasında son zamanlarda yükselişte olan Royal Bandits, Bahçeşehir SuperMassive karşısında önemli bir galibiyet aldı.

Lige çoğunlukla yeni bir kadroyla giren ve ilk hafta pek de istediği gibi bir başlangıç yapamayan Royal Bandits son maçlarda aldığı galibiyetlerle yükselişe geçti. Bahçeşehir SuperMassive ise Royal Bandits karşısında eşit götürdükleri karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılan taraf oldu.

Maça yıldız üst koridor oyuncusu Broken Blade’in eline Irelia’yı vererek başlayan Royal Bandits, alt koridorda son zamanki metada kendilerine yer bulan nişancı – destek ikilisi Xayah ve Rakan ile başladı. SUP tarafında takımın alt koridordaki yıldız ismi SnowFlower’ın ellerinde son dönemin güçlü şampiyonlarından Fiddlesticks’i gördük. Orta koridorda GBM imza şampiyonlarından biri olan Twisted Fate ile oynadı.

Maç her iki takımın da üst düzey oyunlarıyla  ve birbirlerinin hamlelerine karşılık verebilmeleri sayesinde orta oyuna kadar eşit gitti. Bu dakikaya kadar harika oyunlarıyla takımını her zamanki gibi bir üst seviyeye taşıyan Broken Blade ön plana çıktı ve ormancısı Closer’ın da yardımıyla takımını sırtladı. Oyunun 28. dakikasında takım savaşını rahatlıkla kazanan Royal Bandits büyük bir avantaj elde etti ve katliam yaparak baronu hanesine yazdırdı. Baron avantajı elindeyken maçı kapatmak isteyen ekip elindeki kaynakları çok doğru bir şekilde kullanarak rakibine geri dönme şansı vermedi ve 32. dakikada maçı kapatmayı bildi.

Bu sonuçla gün sonunda toplamda 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet durumuna gelen Royal Bandits, ligde 2.’lik koltuğunu 1907 Fenerbahçe ve HWA Gaming ile paylaşmış oldu. Bahçeşehir Supermassive ise mağlubiyet almasına rağmen ligdeki liderliğini sürdürdü.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir