League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth, akademi kadrosundan 5 isimle yolları ayırdı

VFŞL’nin en iddialı adaylarından Royal Youth, Matilda, Uzibo, Moshi, Petrichor, SIKINTI321 ve koçları His ile yolların ayrıldığını açıkladı.

VFŞL’de mücadele etmeye başladığı günden bu yana şampiyonluk adayı kadrolar kurup bir türlü istediğini alamayan RYL, Akademi Ligi’nin açılışıyla genç isimlerden oluşan bir kadro kurdu. Geçtiğimiz iki mevsimde de farklı zaman zaman farklı oyuncular deneyen ekip play-offlara katılmayı başaramadı. Geçtiğimiz mevsim 11 galibiyet alan ekip 5. sırada yer almıştı. Bu mevsim ise 10 galibiyet alabilen takım ligi yine 5. sırada tamamladı. Bunu üstüne kadroda değişiklikler yapma kararı alan Royal Youth, Matilda, Uzibo, Moshi, Petrichor, SIKINTI321 ve His ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Royal Youth Akademi üst koridor Matilda takıma geçtiğimiz mevsim katıldı. Ekibin alt koridorunda farklı isimler varken orman, üst ve orta koridor oyuncuları değişmedi. Matilda, Chosen ve Ksaez sabit kalırken alt koridorda Mean, Farfetch, Uzibo, Moshi, Petrichor ve SIKINTI321 gibi isimleri izledik. Ekip iki mevsimde de beklenen performansı sergileyemedi.

Akademi Ligi’ni His koçluğunda 5. sırada tamamlayan ekip 10 galibiyet alırken 8 mağlubiyet gördü. Takımın son haftada 2 mağlubiyet alması play-off şanslarını bitirdi. Royal Youth Akademi son maçını kazansaydı, Dark Passage Akademi yerine Akademi Ligi Yarı Finali’nde . Son maçında play-off iddiası kalmamış olan Galatasaray Espor Akademi’ye elenen Royal, takımdan 4 oyuncuyla yollarını ayırdı.

Akademi kadrosunda sadece Ksaez ve Chosen kaldı. Bakalım Royal Akademi, gelecek mevsim nasıl bir kadro kuracak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir