League of Legends

Royal Youth, Dark Passage’ı mağlup ederek yarı finale yükseldi

Riot Games

VFŞL’de çeyrek final ilk eşleşmesi sonuçlandı ve 3-0 ile kazanan Royal Youth, yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive’in rakibi oldu.

İlk çeyrek final eşleşmesi oynanan 3 maçın ardından tamamlandı. Royal Youth seride rahat bir galibiyet alarak yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive’in rakibi oldu. Takım maçlarda ara sıra geri düşse de rakibinin en ufak hatasını bile çok iyi değerlendirmeyi başardı. Bakalım takım GBM önderliğinde yarı finalde neler yapacak. Diğer yarı final eşleşmesi ise yarın belli olacak. Doğuş Üniversitesi Aurora- Galatasaray Esports mücadelesinin galibi 1907 Fenerbahçe’nin rakibi olacak.

1. Maç

VFŞL tarihinde ilk kez Urgot orman seçimini gördük. Closer bu seçimi yaparken diğer tarafta Muscle, Taliyah seçiminde bulundu. Erken oyundaki en önemli eşleşme olan bu orman ikilisiniden gülen taraf Clsoer oldu. Erken dakikada ilk kanı alan oyuncu erken oyunu önde geçirdi. Royal Youth alt koridoru baskılı oyununu sürdürürken bu koridorda 5 kişi olmayı başaran ekip skorları aldı ve altın farkını açtı. Muscle ise 12 dakikada 4 kere öldü ve kötü bir oyun geçirdi. Dark Passage zaman zaman dönüş sinyalleri verse de Royal Youth buna izin vermedi ve mücadeleyi 24 dakikada bitirdi.

2. Maç

Dark Passage ikinci maça Korpse yerine Pbd ile çıktı. Royal Youth alt koridoru yine çok baskın bir oyun sergiledi. Royal Youth 4 kişilik baskınla alt koridor ikilisini katletse de ilk kanı üst koridordan Muscle aldı. Ragner koridorunda Ryze ile iyi bir performans sergiledi. Orta koridorda ise iki oyuncudan da Irelia-Akali karşılaşmasında harika mekanik oyunlar izledik. Ragner koridorda 2 seviyelik bir fark yakaladı. Dark Passage gereksiz savaşlar yaparak maçı rakibine altın tepside sundu diyebiliriz. Muscle, güçlü olan Ragner’in etrafında oynamak yerine alt koridora oynayınca DP maçta geri düştü. Royal Youth öne geçtikten sonra rakibine şans tanımadı ve yine 24 dakikada maçı kazanmayı başardı.

3. Maç

Dark Passage bu sefer ise Kaori ile Vadi’ye indi. Kaori-Pbd ikilisi hızlı başlayarak ilk kanı almayı başardı. Muscle ise yine etkisiz bir performans sergiledi. DP bazı hamleler yapmaya çalışsa da RYL neredeyse hepsine karşılık vermeyi başardı ve altın farkını korudu. 16. dakikada katliam yapan ekip ejderi de alarak farki iyice açtı. RYL yavaş yavaş üstünlüğünü kabul ettirdi. DP cephesinde kazanmanın tek yolu Yorick üstünden oynamaktı. Baron savaşında harika oynayan Ragner takımını maçta tuttu. Bu fırsatı iyi değerlendiren DP maçta öne geçti. Mücadele bir o tarafa bir bu tarafa giderken RYL 32. dakikada yaptığı harika savaşla oyunu ve seriyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.