League of Legends

Royal Youth’un rakipleri: Clutch Gaming

Riot Games

Temsilcimiz Royal Youth’un rakiplerini incelediğimiz “Royal Youth’un Rakipleri” serisinin sıradaki davetlisi ikinci tur rakibimiz Clutch Gaming.

Worlds 2019 Ön Elemeleri’nde ilk gün kötü bir performans sergileyen Royal Youth 2 mağlubiyet aldı. DAMWON Gaming’e karşı erken oyunu iyi oynasak da sonucu getiremedik, Flamengo eSports karşılaşmasında ise ciddi kötü oynadık. İkinci maçlara iyi hazırlanan Royal DAMWON’a yine yenilse de Flamengo’yu önce grup, ardından tiebreak maçında mağlup etti ve ikinci turda Clutch Gaming ile eşleşti. Sizler için rakibimizi inceledik.

Yaz Mevsimi Normal Sezon Performansı

Clutch Gaming, LCS Yaz Mevsimi normal sezonunda çıktığı 18 maçta 9 galibiyet 9 mağlubiyet gördü. Ligi 5. sırada tamamlayan ekip play-off’lara sadece 1 galibiyet farkla katılmayı başardı. Sezon geneline baktığımızda kadrosunda değişiklik yapmayan ekip mevsimin başında dünya şampiyona nişancısı Piglet ile yollarını ayırıp yükselişteki oyuncu Cody Sun ile anlaşmıştı. Cody-Vulcan ikilisi LCS’te fena olmayan performanslar sergiledi.

Yaz Mevsimi Play-off Performansı

Normal sezonu 5. sırada tamamlayan Clutch Gaming play-off’ların ilk turunda normal sezon 3.’sü TSM ile karşılaştı. Broken Blade’li TSM’i 4 maçın ardından 3-1’lik skorla geçen ekip yarı finale yükselmeyi başardı. Yarı finalde ise Team Liquid’e karşı harika bir mücadele ortaya koyan Clutch seriden 3-2 mağlup ayrıldı ve turnuvaya veda etti. Clutch’ın Worlds şamsı sona ermedi ve Bölge Finalleri şampiyonu olan ekip Worlds 2019 Ön Elemeleri’ne katılma hakkı kazandı.

Worlds Ön Elemeleri Grup Performansı

Clutch Gaming ilk torba takımı olduğu için diğer takımlara karşı büyük bir üstünlük kurmaları beklendi. Bu beklentiler kısmen karşılayan Clutch grupta Unicorns of Love’a karşı oynadığı 2 maçı da kaybetti ancak MAMMOTH’u yenerek liderlik umutlarını diri tuttu. Tiebreak maçında UOL’i tatmin edici bir oyunla mağlup eden ekip grubunu ilk sırada tamamladı.

Bireysel Performanslar (Turnuvaya gelen oyuncuların normal sezon performansları dikkate alınmıştır)

(Maç Sayısı) Dk. başı minyon Dk. başı altın KDA Skor Katkısı
Huni (18) 8.1 384 3.1 %67.5
Lira (18) 5.2 324 3.2 %65.9
Damonte (18) 8.3 382 3.7 %56.3
Cody Sun (18) 9.5 436 5.0 %63
Vulcan (18) 1.2 243 3.0 %66.8
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.