League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth’un rakipleri: Flamengo eSports

Worlds 2019 öncesi temsilcimiz Royal Youth’un rakiplerini incelediğimiz “Royal Youth’un Rakipleri” serisinin ikinci davetlisi Flamengo eSports.

Flamengo eSports

Esporda Brezilya ve Türkiye arasındaki rekabet uzun süredir devam ediyor. Son yıllarda bu arayı biraz açtığımızı söyleyebiliriz. Flamengo eSports, bölgenin kaliteli yerlilerini ve önemli Koreli oyuncular barındıran bir ekip. CBLOL’e çıktığından bu yana her mevsim final oynayan ekip ilk kez kazandı. Daha önce KaBuM Esports ve INTZ Esports’la final oynayan ekip bu serileri kaybetmişti. Bu sene yine INTZ’le karşılaşan Flamengo, 2-1 geri düştüğü seriyi 3-2 kazanmayı başardı ve CBLOL şampiyonu oldu. Aşağıdaki tablodan da görüleceği üzere takım genelde Shrimp’in eline bakıyor ve ormancının oyundaki etkisi sonucu bir hayli etkiliyor.

Yaz Mevsimi Normal Sezon Performansı

Flamengo eSports, CBLOL Split 2 diye bilinen Yaz Mevsimi’nde çıktığı 21 maçın 16’sını kazandı. INTZ ile aynı galibiyet-mağlubiyet sayısında olan ekip rakbini 3 maçta da mağlup ettiği için ilk sırayı aldı. Brezilya Ligi, Worlds 2019’a katılan bölgeler arasında kimine göre zayıf kimine göre gruptan çıkabilecek potansiyelde. Flamengo’nun grubundan çıkabilmesi için temsilcimiz Royal Youth’u mağlup etmesi gerekiyor. Royal, Brezilya ekibine göre çok daha iyi gözüküyor diyebiliriz.

Yaz Mevsimi Play-off Performansı

Play-off yarı finalinde normal sezonu  4. sırada tamamlayan Uppercut Esports ile karşılaşan Flamengo eSports rahat bir galibiyet aldı. CBLOL’deki takımların arasında büyük güç farkları var. Flamengo zayıf rakibini rahatça 3-0 geçerek finale yükseldi. Finalde işleri o kadar kolay olmadı. Normal sezonda 3 kez karşılaşıp maç kaybetmedikleri INTZ Esports ile karşılaşan ekip serinin ilk maçında mağlup oldu. İkinci maçı Goku’nun iyi performansıyla kazanan Flamengo 3. maçı kaybetti ve işi ora girdi. Sıradaki maçı kaybetmeyen ekip seriyi 5. maça uzattı. Son maçı da kazanan Flamengo, ligi şampiyon olarak tamamladı.

Bireysel Performanslar (Turnuvaya gelecek oyuncuların normal sezon performansları dikkate alınmıştır)

(Maç Sayısı) Dk. başı minyon Dk. başı altın KDA Skor katkısı
Robo (21) 7.8 401 3.1 %49.2
Shrimp (21) 5.7 377 4.0 %73.8
Goku (21) 8.1 402 3.8 %60.3
brTT (21) 9.4 451 4.7 %60.5
Luci (18) 1.3 277 4.4 %69
Juzo (0)
Reven (3) 3.7 302 4.0 %67.8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir