Royal Youth, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'ne katılamayabilir League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’ne katılamayabilir

Riot Games bugün yayımladığı makalede VFŞL takımlarından Royal Youth’un önceden belirlenmiş şartları henüz sağlamadığı belirtti. Bu sebeple takımın şartların yerine getirilmediği takdirde Yaz Mevsimi’ne katılım hakkının askıya alınacağını açıkladı.

Rioa Games yayımladığı makalede, “Royal Youth’un geciken veya geçmişten bugüne biriken bütün oyuncu ödemelerini 25 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlamadığı takdirde, VFŞL’ye katılım hakkı 2020 Yaz Mevsimi süresince askıya alınacaktır. Makalenin devamında;

2019 senesinde espor ekosistemini istediğimiz noktaya beraber taşıyabilmek için bizimle aynı vizyona sahip takımlarla iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Başvuru yapan takımlar içinden takım yönetimi, marka planlaması, iş planlanması ve takım yapılanması alanında geleceğe yönelik projelerini uygun bulduğumuz 10 takım ile 3 yıl sürecek bir iş ortaklığı sözleşmesi imzaladık. Bu takımların Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılımlarını onaylamıştık.

İlgili sözleşme, takımların bünyelerinde barındırdıkları oyunculara karşı sorumluluklarını kapsamlı bir şekilde açıklamaktadır. Royal Youth mutabık kalınan bu sözleşme ile takım üyelerine yönelik sözleşme gerekliliklerini yerine getirmeyi taahhüt etmiştir.

Royal Youth VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nin başında maddi sıkıntılar sebebiyle kadrosunun tamamına yakınını dağıtmış ve ligi 8. sırada tamamlamıştı.

Geçtiğimiz süreçte Royal Youth’un sözleşme dahilindeki takım üyeleri ödeme koşullarını ihlal ettiği tespit edilmiş, gerekli uyarılar belirli aralıklarla gerçekleştirilmiştir.

Riot Games olarak ligde yer alan takımların ve takım üyelerinin haklarını gözetmek en önemli sorumluluklarımız arasındadır. Aldığımız karar neticesinde Royal Youth’un 2020 Yaz Mevsimi’ne devam edebilmesi için geciken veya geçmişten bugüne biriken bütün oyuncu ödemelerini 25 Mayıs 2020’Ye kadar tamamlaması şart koşulmuştur.

Ligimizde daha öncesinde aynı şekilde Galatasaray Espor ihtar almıştı. Sonrasında gerekli yükümlülüklerini yerine getirmeyen takımın VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkı askıya alınmıştı.

 

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir