League of Legends

Royal Youth, VFŞL Yaz Mevsimi şampiyonu oldu

Riot Games

Royal Youth, TBF’de Bahçeşehir SuperMassive’i 3-2 ile geçerek VFŞL Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

Bahçeşehir SuperMassive normal sezonda zor günler geçirse de performansını bir anda düzeltip finallere kadar çıkmayı başardı. Royal Youth ise muazzam bir mevsimi gerisinde bıraktı ve normal sezonu lider tamamladı. Yarı finalde Doğuş Üniversitesi Aurora’yı 3-0’la geçen ekip adını TBF’ye yazdırmıştı. Diğer taraftan ise SuperMassive yarı finalde Galatasaray Espor’u 3-0 ile geçti ve finalde Royal Youth’un rakibi oldu. Finalde rakibini 3-2 ile geçen Royal şampiyon olmayı başardı.

1. Maç

Stomaged orta koridora harika bir baskın yaparak ilk kanı Frozen’a kazandırdı ancak Closer pozisyona yetişerek dönüş skorunu almayı başardı. Takımlar karşılıklı takaslar yaptı. SUP doğru bir makro hamleyle Alamet’i almayı başardı. Üst koridorda yapılan savaşı kazanan SuperMassive önemli bir üstünlük yakaladı. Ekip aradaki farkı yavaş yavaş açtı ve altına öne geçti. Orta koridordaki savaşı Stomaged ve Zeitnot’un harika oyunuyla kazanan takım Baron’u aldı. Bahçeşehir SuperMassive serinin ilk maçını 40 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Royal Youth alt koridoru iyi bir başlangıç yaptı. Alt koridordaki savaşı kazanan Royal Youth ilk kanı almayı başardı. SUP doğru hamlelerle eşitliği sağladı. Royal ise yeniden üstünlük yakalayarak rakibine fark ettirmeden Baron almayı başardı.  Bu sayede aradaki farkı iyice açan ekip dış kuleleri düşürdü. Azir’in geç oyunda güçlenmesiyle birlikte altın farkını açan Royal Youth, 27. dakikada yapılan savaşın ardından maçı kazanmayı başardı.

3. Maç

Closer erken bir baskınla ilk kanı almaya çalıştı ancak Wolf tecrübesiyle pozisyonu iyi oynayarak baskını savuşturdu. Bunun üstüne alt koridorda yapılan üçe üçte ilk kan Royal Youth’a gitti ancak Bahçeşehir SuperMassive dönüş skorunu almayı başardı. Alamet’i alan SuperMassive bunu bir kule avantajına çeviremedi. Alt koridordaki savaşa iyi kapanan Royal Youth ufak bir üstünlük alsa da makro oyunu daha iyi oynayan taraf SUP oldu. Closer’ı yakalayan ekip Baron’u aldı ve altın farkını açtı. SuperMassive son savaşı da kazanarak maçı 31 dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Stomaged orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Frozen’a kazandırdı ancak Cyeol harika oynayarak dönüş skorunu aldı. Stom ormanda Closer’a kıyasla bir adım öndeydi. Bahçeşehir SuperMassive doğru hamleleri yaparak erken oyunu önde bitirdi. Alamet savaşını kazanan SUP hem Alamet’i çaldı hem de skorları topladı. Royal Youth rakip hataları üst üste değerlendirdi ve maça yeniden ortak oldu. Takım savaşları çok yakın geçti. Kıran kırana geçen mücadelede Royal Baron’u almayı başardı buna karşılık SuperMassive Kadim Ejderha aldı. İnanılmaz savaşların ardından Royal Youth maçı 47. dakikada bitirdi ve seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Closer üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı kazandı. Armut inanılmaz bir başlangıç yaptı. 5 dakikada 2 skor 1 asist alan üst koridor Jayce ile harika bir erken oyun geçirdi. Royal Youth Alamet’i aldı. Bu sırada SUP oyunu soğutmak istedi. Fabfab zor bir maç geçirdi. Baron’u alan Royal inanılmaz bir fark yakaladı. SuperMassive sürekli olarak bir şeyler denese de RYL her seferinde cevap vermeyi başardı. Royal maçı bitirmek istedi ancak SUP oyuncuları yetişerek Nexus’u kurtarmayı başardı. Bunun üstüne son ittirmeyi yapan Royal maçı ve seriyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.