League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth, Worlds 2019’a veda etti

Eleme mücadelesinde Clutch Gaming’e 3-0 kaybeden Royal Youth için Worlds 2019 macerası son buldu.

VFŞL Yaz Mevsimi finalinde Bahçeşehir SuperMassive’i yenerek Worlds’e katılmaya hak kazanan Royal Youth grup aşamasına kötü başlasa da iyi bitirdi. DAMWON Gaming’e iki maçta da kaybeden ekip Flamengo eSports’a karşı 2 galibiyet 1 mağlubiyet aldı ve ikinci tura yükseldi. İkinci turda rakibimiz Clutch Gaming’di. LCS temsilcisi net oyunlarla seriyi 3-0 kazandı ve Worlds 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazandı. Royal Youth ise turnuvaya veda etti.

1. Maç

Nehirde çıkan avamın sonucunda ilk kan Clutch Gaming’e gitti ancak dönüş skorunu almayı başardık. Clutch pozisyondan 2 skor çıkardı. Lira’nın üst koridora yaptığı baskını iyi değerlendiren Closer, Alev Ejderi’ni takımımıza kazandırdı. Orta oyunda önemli hatalar yaptık ve Huni farkını hissettirdi. Baron’u da alan CG ilk maçı 30 dakikada bitirdi.

2. Maç

İlk kan yine nehirde çıkan savaşın sonunda çıktı ancak bu sefer Closer aldı. Pozisyonun devamını ise ağır kaybettik ve rakibe 3 skor verdik. Huni ve Lira bu sayede erken oyunda çok öne geçti. Cyeol ve Closer ise mücadeleye etki edemedi. Savaşları kazanan Clutch Gaming altında öne geçti. Bu sırada Damonte’nin ellerinde Neeko da 4 skora ulaştı ve Cyeol’le ciddi arasında ciddi bir eşya farkı oluştu.  Maç tek taraflı bir hale geldi. Aradaki farkı iyice açan CG mücadeleyi 28 dakikada tamamladı.

3. Maç

Huni üst koridorda Ezreal oynadı. Alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Clutch Gaming tarafı ilk kanın sahibi oldu. Orta koridor-orman ikiye ikisini de kaybettik. Tolerant erken oyunu etkisiz geçirdi. Lira’nın da etkisiyle oyun alt koridordan bitti diyebiliriz. Cody Sun’ın ellerindeki Lucian çok güçlendi. Kartopu efektini iyi kullanan Clutch, Royal Youth kulelerini düşürdü ve 37 dakikanın ardından maçı ve seriyi bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir