League of Legends League of Legends Haberleri

Rush ve S0NSTAR, KT Rolster’a transfer oldu

LCK’de Yaz Mevsimi’ni büyük bir hayal kırıklığıyla kapatan KT Rolster, ormancı pozisyonuna Lee “Rush” Yoon-jae ile koç pozisyonuna da ülkemizden tanıdığımız S0NSTAR’ı getirdi.

Geçtiğimiz mevsimin LCK’de favorilerinden biri olarak gösterilen KT Rolster, mevsim finallerinde SK Telekom T1’e boyun eğmiş ve sezonu üçüncü sırada tamamlamıştı. Worlds 2017 bileti için Bölgesel Elemeler’de Samsung Galaxy ile karşılaşan KT, seriden 3-0 mağlup ayrılmış ve bu sonuç neticesinde Smeb-Score-PawN-Deft-Mata’dan oluşan efsane beşli Çin’deki turnuvayı evden takip etmek zorunda kalmıştı. Worlds 2017’de hayal kırıklığı yaşamasına rağmen, Kore’nin güçlü ekibi kısa süre önce gerçekleşen Kespa Cup’ta güçlü rakiplerini devirerek heyecan dolu bir final sonrasında şampiyonluğa ulaştı.

Yeni sezon için yumuşak dokularını güçlendirmeye çalışan KT Rolster, Rush’ı takıma katarak kadrosundaki ormancı sayısını ikiye çıkardı. Rush kariyerine 2014’te LMS ekibi LMQ’da başlamış, sonrasında rotasını Kuzey Amerika’ya çevirmişti. Önce Team Impulse’da forma giyen Koreli ormancı, takip eden iki yılda Cloud9’nın hem as hem de Challenger takımlarında görev aldı.

Öte yandan, son olarak Team AURORA’nın başında bulunan S0NSTAR da Kore ekibin koç ekibine katıldı. Bölgede transfer hareketliliği son hızda devam ederken SKT T1’nın suskunluğu ayrıca dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir