League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi’nin son gününde uzun karşılaşmalar ve sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. TT, günün ilk karşılaşmasında geri dönüş yaparak zafere ulaşırken Aurora, rakibi Supermassive karşısında net bir galibiyet aldı. HWA ise ilk haftalardaki performansını sergileyerek Çilekler maçını kazandı. Günün son karşılaşmasında Beşiktaş.OHM ise dramatik bir şekilde açgözlülüğünün bedelini ödedi ve karşılaşmayı kaybetti. Normal sezon, Dark Passage’ın liderliğiyle sonlandı.

NumberOne 0-1 Team Turquality
Günün ilk karşılaşmasında NumberOne harika bir kuşatma kompozisyonu seçerken, TT ise ilginç bir şekilde Nautilus’u desteğe, Trundle’ı ise üst koridora seçti. Koridor değişikliği yaşanan karşılaşmanın ilk dakikaları NR1 için kabus gibi geçti diyebiliriz. Kulede geriye düşen takım, TT’nin rotasyonlarına hiçbir şekilde cevap veremedi. Eğer NR1 farklı bir kompozisyon seçiminde bulunsaydı TT’nin oyunu kartopu yapması işten bile değildi. Fakat Zilean ve Gragas ile çok iyi minyon temizleyen takım, 10-20 dakikaları arasında koridorlarında kaldı ve pasif bir şekilde minyon temizledi. Bu hamle, NR1’ın oyundan kopmasını engellerken, hafiften de bir altın farkı açmasına neden oldu. Yan koridorlarda sürekli çatışma yakalayan NR1, TT 3. ejderi alırken takım savaşı başlattı ve buradan 3 skor çıkardı. Ezreal’in harika oyunu ile bu avantajı kartopuna çeviren NR1, TT 5. ejderi almadan önce Kazze’yi üsse geri göndermesine rağmen Reach’in ejderi çalmasına engel olamadı. Bu hatadan sonra TT Baron’u aldı ve oyundaki geri dönüşünü gerçekleştirdi. İki güçlendirme ile beraber sistematik bir şekilde NR1’in kulelerini ve inhibitörlerini alan takım, 2 defa Baron ve 3. defa 5. ejderi almayı başardı. NR1’in tüm inhibitörlerini açan takım, 46. dakikada maçı bitirdi.

TT takım olarak geriye düştüğünde çok kötü kararlar verdiğini bu maçta da bizlere gösterdi. NR1 ise yeni koçları Zenith’in gelmesi ile beraber büyük bir gelişim gösterse de, bu maçı kaybettiği için Şampiyonluk Ligi’nden düştü.

Supermassive 0-1 Team Aurora
48 dakika süren ve üst sıraları direkt olarak etkileyen karşılaşmayı Aurora kazandı. Yasaklama ekranında SUP’un Quinn-üst koridor ve Rumble-orman seçimlerine Aurora Kog’Maw ile çok iyi cevap verdi. Oyunun ilk dakikalarında minyon sayısında geride olmasına rağmen proaktif oyunlar sergileyen Aurora, skorları bulmayı başardı. Fakat Stomaged ve Fabfab’ın karşı baskınları ile skor genel olarak dengede kaldı. İki takım da maçta uzun bir süre rotasyonlar ve ayrık ittirme ile beraber altın kazanmaya çalıştı. Genel olarak iki takım da ejdere çok önem vermese de harita görevi olarak Baron yine maçta belirleyici etken oldu. 38. dakikada Baron başlatan Aurora, Stomaged’in çalmasına engel olamadı ve bir anda dezavantajlı konuma düştü. Ne var ki SUP, oyunda belli bir süre geçtikten sonra ne yapacağını bilemez halde Baron güçlendirmesini harcadı ve sadece bir kule almayı başardı. Aurora’nın da harika rotasyon yaptığını ve SUP’a haritada hiç alan bırakmadığını belirtelim. 46. dakikada Baron başlatan Aurora, önce iki skor aldı, ardından güçlendirmeyi alarak Supermassive üssüne doğru ilerledi. Burada katliam yapan takım, 48. dakikada oyunu bitirerek ilk iki sırada olmayı garantiledi.

Supermassive bu maçta oyunun başlarında pasif kalmanın bedelini ödedi. Kötü bir kompozisyon kuran takım, Quinn’den hiç faydalanamazken, Achuu da Ezreal ile birkaç pozisyon dışında çok etkisiz kaldı. Öte yandan Aurora kurduğu kompozisyona sadık kalarak çok etkili bir şekilde oynadı. Oyunun her bölümünde planlı gözüken takım, zor geçen karşılaşmayı sabırlı bir bekleyiş sonunda almayı başardı.

Çilekler 0-1 HWA Gaming
Nişancıların yasaklama ekranından geçemediği karşılaşmayı HWA kazandı ve 3.-4.-5.lik yarışından kopmadı. Dağınık bir kompozisyon kuran Çilekler’e karşın HWA Malphie-Lux-Bard kombosu ile cevap verdi. Oyunun ilk dakikaları oldukça yavaş geçerken iki takım da koridor değişikliğinden büyük bir avantaj elde edemedi. Fakat HWA, altında eşitlik olmasına rağmen daha baskın oynayarak Çilekler’in ormanının kontrolünü ele geçirdi. Revanche’ın rakibine 30 minyon, Astarte’nin ise 40 minyon fark attığını belirtelim. Çok iyi rotasyon yapan HWA, CLK yetişemeden kule üstüne kule aldık ve 17. dakikada 5 kuleye ulaştı. Üst koridorda çıkan savaşı mükemmel oynayan Çilekler’de Astarte 4 skor alarak oluşturduğu minyon farkını takımı için anlamlandırmış oldu. Rakibini katleden CLK, ne yazık ki bu avantajı büyütemedi ve harita üzerinde herhangi bir görev yapmadı. Öte yandan 25. dakikada ejder önünde çıkan savaşı alan ve rakibini katleden HWA, hemen Baron aldı ve bu güçlendirmeyi harika bir şekilde kullandı. Sistematik olarak CLK’nin tüm kulelerini yerle bir eden HWA, 30. dakikada da maçı bitirdi.

HWA ufak bir avantajı çok güzel bir şekilde kartopuna çevirebilirken CLK bunu sezon boyunca başaramadı. HWA’nın rotasyon ve harita görüşünde birçok sıkıntısı bulunuyor. Öte yandan CLK 7. olarak ligde kalmak için playoff maçları oynayama hak kazandı.

Dark Passage 1-0 Beşiktaş.OHM
Dark Passage klasik bir Viktor-Fiora kompozisyonu kurarken BJK Kindred-Ezreal kompozisyonu kurdu. Karşılaşmanın genel olarak kafa kafaya gittiğini söyleyebiliriz. Kule değişiminde öne geçen Beşiktaş, bu avantajını diğer koridorlara yansıtmayı başaramadı. Orta koridorda çıkan ilk takım savaşını 3-1 alan DP ise bu avantajını kartopuna çevirerek oyunun o noktadan sonraki hakimi oldu. Rakibinden çok daha hızlı bir şekilde rotasyon yapan DP, sezon boyunca sergilediği performansı bu maçta da sergiledi. Uzunca bir süre skorda önde olan DP, ilk ve en büyük hatasını 34. dakikada ejder önündeki takım savaşında yaptı. Zeitnot’u önde yakalayan BJK, takım savaşından 2-0 önde çıkarak Baron’a yöneldi. Arada Abaria’yı da öldüren takım, güçlendirmeyi alarak resmen oyunun hakimi oldu.  37. dakikada üst koridoru 3 kişi ile iten takım, aç gözlülüğünün kurbanı olarak büyük bir hata yaptı ve bir bir öldü. Ölüm sürelerinin uzun olmasından dolayı da Elwind orta koridora ışınlanarak inhibitör açtı ve DP maçı kazandı.

Maç boyunca iyi bir performans gösteren ve sistematik oynayan DP, bireysel hatalar yüzünden bu maçta çok zorlandı. Öte yandan BJK, takım uyumu olarak gayet iyi bir durumda olsa da, karar verme mekanizmalarında ciddi problemler yaşanıyor. Beşiktaş inhibitör alıp üssüne dönseydi rahat bir şekilde maçı bitirecekken açgözlülüğünün bedelini ödedi.


[row]

[column size=’1/2′]Günün İyileri

Revanche (HWA)
Zergsting (AUR)
Arphan (DP)[/column]
[column size=’1/2′]Günün Kötüleri

Cognac (CLK)
Achuu (SUP)
Rydle (NR1)[/column]
[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

[league_table id=”15758″ title=”” number=”8″ columns=”galibiyet,malubiyet” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

[/accordion]


League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir