League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 3. Hafta 3. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 2016 Yaz Mevsimi 3. hafta mücadeleleri bugün oynanan iki seri ile tamamlandı. Günün ilk serisinde Team Aurora rakibi Team Turquality’yi 2-0 yenmeyi başarırken, haftanın son mücadelesinde karşı karşıya gelen HWA ile Dark Passage’ın mücadelesinden DP galip ayrıldı.

Team Turquality 0-2 Team Aurora

Serinin ilk mücadelesi büyük bir çekişmeye sahne olurken, kazanan taraf Team Aurora oldu. İki takım da mükemmel takım savaşları çıkartırken, daha çok hata yapan taraf olan TT, yaptığı hataların bedelini maçı kaybederek ödedi. Maçta avantaj sürekli el değiştirirken her iki taraf da birçok hata yaptı. Aurora yanlış baron kararları alırken TT ise hatalı yerlerde pusu kurmaya çalıştı. TT elde ettiği avantajı orta koridordan inhibitör ve Nexus kueleri alarak kullanırken, garanti oynamak yerine maçı kaybetti ve Nexus’u yarı cana indirmesine rağmen oyunu bitirmeyi başaramadı. LongB’yi pozisyon dışı yakalayarak öldüren Aurora, maçı da böylelikle bitirdi ve seride öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşması da başa baş giderken TT’den Swain seçimini gördük. Aurora ise yine Veigar-destek seçiminde ısrarcı olurken, maçın kırılma noktası 31. dakikada baronun etrafındaki takım savaşıydı. Maçın en iyi oyuncusu olan DarkSide bu savaşta harika pozisyon aldı ve rakip takımı katletmeyi başardı. Bundan üç dakika sonra çıkan takım savaşında 3’e 2’lik bir değişim yapan Team Aurora baron aldı ve alt koridor inhibitörünü açmayı başardı. Bu noktadan sonra girdiği tüm takım savaşlarını kazanan Aurora, 42. dakikada maçı kazanmayı başardı ve seriyi de 2-0 aldı.


HWA 0-2 Dark Passage

Serinin ilk mücadelesinde Dark Passage rakibini rahat bir oyunla yenmeyi başardı. Yasaklama ekranında Vladimir açık olmasına rağmen Azir seçimi yapan HWA, bu hatasının bedelini maçı kaybederek ödedi. Vladimir koridor safhasında Azir’i domine ederken, bu avantajı kartopuna çevirmeye çalışan DP birçok hata yaptı. Elwind’in ard arda tek başına yakalanması, Vladimir’in Işınlan’ı olmamasına rağmen alt koridorda ayrık ittirme yapması bunlara birer örnekti. Yine de HWA’dan daha derli toplu oynayan DP, 38. dakikada üst koridordaki takım savaşını kazandı ve maçı da bitirdi.

Çok daha tek taraflı geçen serinin ikinci karşılaşmasında DP kusursuz bir şekilde kartopu oldu ve maçı kazanmayı başardı. Oyunun 15. dakikasına kadar dengeli geçen mücadelede üst üste skorlar bulan DP, altın avantjaını elde ettikten sonra rakibinden daha iyi bir şekilde rotasyon yaptı ve baronu aldı. Baron güçlendirmesi ile 1-3-1 ayrık ittirme taktiğini uygulayan takım, üç inhibitörü de aldıktan birkaç dakika sonra da karşılaşmayı bitirdi ve böylelikle seriyi 2-0 kazanmış oldu.


Şampiyonluk Ligi’nde 3. hafta mücadelelerinden sonra puan durumu şu şekilde oldu:

puan durumu

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir