League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün: HWA-GS

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde 2. Hafta 1.Gün’ün son serisi HWA Gaming ile ligin yeni ekiplerinden Galatasaray Espor arasında oynandı.

Ligde galibiyeti bulunmayan Galatasaray Espor ile önceki hafta bir galibiyet ve bir mağlubiyet almış HWA Gaming’in kozlarını paylaştığı günün son serisi heyecanlı anlara sahne oldu. Geçtiğimiz hafta Aurora’yı yenerek lige galibiyetle başlayan HWA, daha sonrasında SuperMassive karşısında mücadeleden mağlup ayrılmıştı. Galatasaray ise Crew ile berabere kalmış, daha sonrasında geçtiğimiz yılın şampiyonu Dark Passage’a yenilmişti. İki takımın kozlarını paylaştığı karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

HWA Gaming 1-0 Galatasaray Espor

Profesyonel liglerde neredeyse oynanan her maçta yasaklanan Camille, ligimizde sıkça seçilebilir durumda oluyor. Serinin ilk maçında iki tarafın da yasaklamadığı şampiyon, Galatasaray’da Broken Blade’in ellerine verildi. Panky de üst koridor için yapılan bu seçime Irelia tercihiyle karşılık verdi. Geçtiğimiz hafta başarılı bir Malzahar performansı ortaya koyan Cognac, aynı seçimi tekrar yapmayı başardı. Oyun başında ilk baskını üst koridora atan Kanani, Camille’nin ilk kanı almasına yardımcı oldu. Bu pozisyonda sıçrasını atan ve daha sonra koridora dönmek için ışınlanını kullanan Panky, Camille’nin diğer koridorlara baskı kurmasına engel olamadı. Alt koridora ışınlanan Broken Blade, takımının iki skor almasını sağladı. Ancak olay yerine yetişen Taliyah ile Irelia, rakibinin ilk kuleyi almasına izin vermedi ve Trix üst koridor kulesini alarak takımını altın farkında öne geçirdi. Her ne kadar Broken Blade Camille ile fazla skor alıp güçlense de, Galatasaray haritanın diğer her yerinde kaybetti ve rakibinin farkı açmasına engel olamadı. Taliyah ultsini kullanarak kule kuşatmalarını çok kolay hale getiren HWA, hem Baron hem de dört Ejder alarak maçı bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

Galatasaray Espor 0-2 HWA Gaming

HWA ilk maçta Broken Blade’ın Camille’deki üstün performansını görünce, seçim yasaklama ekranında bu şampiyonu yasakladı. Bir önceki maçın adamı Xico, yine Taliyah almayı başardı. Oyun başında rakip takımın mavisine giden HWA ekibi, hem güçlendirmeyi çaldı hem de Shen’in sıçrasını almayı başardı. Böylece, bir süre kamp almayı başaramayan başarılı ormancı Kanani oyuna çok geride başladı ve maç boyunca bir türlü toparlanamadı. Oyunun orta safhasında Galatasaray iyi takım savaşları çıkararak toparlanma sinyalleri verdi. Bu durum her ne kadar maçın uzamasını sağlasa da HWA’nın baskın oyununu durduramadı. Özellikle Taliyah’ın mükemmel alan kontrolleri sayesinde objektiflere çok rahat yönelen HWA, bu maçta da dört Ejder ve bir Baron güçlendirmesi almayı başardı. 38. dakikada üst koridor baskısında katliam yapmayı başaran ekip, mücadeleden galibiyetle ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir