League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün: FB-CRW

2017 Kış Mevsimi 7. hafta 2. günün son mücadelesinde FB-CRW serisi oynanacak. Son haftalardaki yükselişi ile KMF biletini kapan FB’ye karşın CRW ise alacağı puanlar ile mevsim finalleri için avantajlı bir sırada olmak istiyor. 

Dün oynadığı HWA serisinde herkesi şaşırtan ve oldukça üst düzey bir League of Legends sergileyen 1907 Fenerbahçe Espor için Oyunfor.Crew serisinin anlamı büyük. Takımın burada alacağı puanlar KMF için sıralamasını doğrudan etkileyecek. Öte yandan CRW’da ise işler iyi gitmiyor. Takım dün SuperMassive’e 2-0 yenilmişti. CRW, şu anda 19 puanla üçüncü sırada bulunuyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

1907 Fenerbahçe eSpor 1-0 Oyunfor.Crew

Metanın güçlü şampiyonlarından Jayce ve Godbro’nun ellerinle oldukça etkili bir silah olan Ekko yasaklaması yapan FB’ye, CRW sezonun en güçlü ormancılarından Graves ve Gragas yasaklayarak cevap verdi. Üst koridorda Thaldrin Camille seçimi yaparken, Elwind oldukça güvendiği ve Camille karşısında avantajlı olan Fiora’yı seçti. Agresif bir takım kompozisyonu kuran FB ormanda Rengar orta koridorda Syndra alırken, CRW ormanda Lee Sin orta koridorda Cassiopeia’yı tercih etti. Serinin ilk maçı alt koridorda karşılıklı takas girişimleriyle oldukça hızlı başladı. Oyunun ilk kanını Rengar skorunu fazla zorlayan Lee Sin’i düşüren Camille’de kaldı ve bu avantaj oyun boyunca Camille’yi durdurulamaz hale getirdi. İlk kule kanını alt koridorda oldukça agresif oynayan FB aldı. Koridor değişimiyle bu sefer alt koridorda karşı karşıya gelen Thaldrin ve Elwind’in girdiği takasta skor çıkaran isim Thaldrin oldu. On dördüncü dakikada üst koridora başarılı rotasyon yapan FB geride başladıkları savaşta skor vermeden üç skor çıkararak oyunu domine etmeye başladı. Makro oyunu oldukça başarılı oynayan FB on yedinci dakikada Bulut Ejderi’ni alırken henüz yirminci dakikada rakibine yedi bin altınlık bir fark açtı. Yirminci dakikada Baron arkasında Elwind ve Wandelbo’yu avlayan FB Baron güçlendirmesinin de sahibi olurken, yirmi birinci dakikada CRW’in teslim olmasıyla ilk maçtan galip ayrıldı.

Oyunfor.Crew 1-1 1907 Fenerbahçe Espor

Serinin ikinci maçında mavi tarafta bulunan CREW, Godbro için oynamaktan hoşlandığı Ekko’yu kilitledi. Aşağıda Sivir alan rakibine Tristana ile karşılık veren ekip, yanına destek pozisyonunda Karma’yı gönderdi. Bir önceki maçta taşıyıcı seçimler yapan üst koridor oyuncularından Thaldrin bu kez Maokai alırken, Elwind de karşısına Nautilus tercih ederek yine tank bir seçimle karşılık vermiş oldu. İlk maçtaki halinden eser olmayan Fenerbahçe, mücadeleyi başından sonuna kadar üstün götüren rakibine karşılık vermeyi bir türlü başaramadı. Kule dahi alamayan ekip, CREW’un üç Ejder, sekiz kule kesmesine engel olamadı. 23. dakikada bu üstünlüğünü Baron ile taçlandırmak isteyene CRW, rakibinin karşılık vermesiyle geri çekilmek zorunda kaldı. Ardından ormanda Thaldrin’i yakalayıp kesince güçlendirmeyi de kolayca almayı başaran ekip orta koridordan baskısını kurmaya başladı. Savunma sırasında, maç başından beri çok önde kalan Thaldrin yine rakibe yakalanınca ve ardından Frozen da Elwind’in kitle kontrol efektine maruz kalınca, CREW için maçı bitirmek çok kolay bir hal aldı. Güzel bir geri dönüş yapan ekip, seriyi 1-1’e getirmeyi başardı ve mücadeleden bir puanla ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir