Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Mevsim Ödülleri League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi, Mevsim Ödülleri!

Ligde köklü değişikliklerin olduğu, düşme riskinin bulunduğu, Eternal Fire’in katıldığı League Of Legends Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi’nde sona yaklaştık. Bir lig klasiği olarakda mevsimin ödülleri tek tek açıklanmaya başladı. Yaz Mevsimi’nde kimlerin ödül aldığına haberimizden ulaşabilirsiniz.

 

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Mevsimin En İyi Beşlisi:

DenizBank İstanbul Wildcats bu sene de mevsimin beşlisinde birden fazla yer buldu. Üst koridor, ormancı, nişancı ve destek rolleri DenizBank İstanbul Wildcats oyuncularından oluşurken orta koridor NASR Esports’dan Whistle’da kaldı. Eternal Fire’dan Osman123 ve yine DenizBank İstanbul Wildcats’den Köfte’nin 5’lide yer bulamaması takipçilerin tepkisine sebep oldu.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Mevsimin En İyi Genç Oyuncusu:

En iyi beşliye girememesiyle tartışılan Eternal Fire’ın ormancısı Osman123 ligdeki ilk splitinde mevsimin en iyi genç oyuncusu ödülü almayı başardı. Osman123 röportajlarında ligin büyük bir kısmında “mekaniksel olarak en iyi ormancı” olduğunu söylemişti.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Mevsimin En Çok Gelişen Oyuncusu:

5Ronin’in ardından Eternal Fire’in lige katılmasıyla ŞL kariyerine devam eden Eternal Fire’ın destek oyuncusu Paixdia Mevsimin En Çok Gelişen Oyuncusu olmayı başardı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Taraftar Özel Ödülü:

Ligdeki ilk splitinde lige damga vuran ve sıkça adından bahsettiren Osman123 taraftarlarıda arkasına almış olucak ki oylama ile seçilen Taraftar Özel Ödülü’nü de yine kendisi kazandı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Mevsimin En İyi Koç Ekibi:

Lig aşamasını 13 galibiyet 1 mağlubiyet ile birinci olarak bitiren DenizBank İstanbul Wildcats’in koç ekibi Mevsimin En İyi Koç Ekibi olmayı başardı. Ekipteki koçlar ise Ali “craft1x” Aklan, Murat Efe “Blastoise” Ergin ve Jennifer “sinine” Geissler.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi | Mevsimin En Değerli Oyuncusu:

Mevsimin En Değerli Oyuncusu ödülü DenizBank İstanbul Wildcats’in ormancısı Ferret‘a gitti. Ferret lig aşamasında iyi bir split geçirsede bazı taraftarlar memnun olmamış olacak ki ödülün duyurulduğu postun altında eleştirilerini dile getirdiler.

Şampiyonluk Ligi Mevsim Ödülleri Ferret

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir