League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi Elemeleri Finali’nde Beşiktaş ve HWA karşı karşıya gelecek

Şampiyonluk Ligi 2018 Yaz Mevsimi’nde mücadele etmeye hak kazanan son takımı belirleyecek olan Şampiyonluk Ligi Elemeleri sona yaklaşıyor. HWA ve Beşiktaş finalde karşı karşıya gelecek. 

Yükselme Ligi ikincisi, üçüncüsü ve Şampiyonluk Ligi yedincisinin mücadele ettiği ŞL Elemeleri’nde dün ve bugün ilk iki tur oynandı. Dünkü karşılaşmada HWA Beşiktaş’ı rahat bir şekilde geçerek adını finale yazdırdı. Bugünkü seride ise Beşiktaş ile Team Cappadocia karşı karşıya geldi.

Bu iki takım YL Yarı Finali’nde de birbiriyle oynamış ve nefesleri kesen bir mücadele ortaya koymuştu. Beşiktaş 2-0 ön geçmiş fakat Cappadocia çok iyi bir adaptasyon göstererek Beşiktaş’ın mental problemlerini değerlendirmiş ve seriyi 2-2’ye getirmişti. Buna rağmen tecrübeli oyunculardan oluşan BJK, rakibi CAP’ı son maçta eleyerek finale yükselmişti. Bugünkü karşılaşma da tıpkı Yarı Final serisi gibi BJK’nin üstünlüğü ile başladı. Genel olarak daha iyi takım kompozisyonları kuran ekip, rakibini yavaş oynayarak ilk iki maçta da Vadi’de zor durumda bıraktı. CAP’ın Kai’Sa ısrarına karşılık BJK Sion, Thresh ve Ryze gibi oyun yapma potansiyelleri yüksek şampiyonlara yönelirken iki takım da seri boyunca birçok hata yaptı.

BJK’de Naehyun ve Luger’in performansı öne çıktı. Öte yandan CAP’ta ise taşıyıcılar Saulius ve Dark Side oldukça kötü oyunlar sergiledi. Özellikle Saulius, Orianna oynadığı ikinci maçta karşılaşma boyunca çok kötü ultiler kullandı ve “tilt” olmuş gözüktü. Son maçta Ryze oynayan oyuncu yine etkisiz bir performans ortaya koydu. BJK ise erken ve orta oyun odaklı çıktığı son maçta da rakibine üstünlük kurarak seriyi 3-0 kazandı.

Yarın 15:00’da oynanacak HWA-BJK mücadelesinin kazananı Şampiyonluk Ligi biletini kapacak. Bu mücadeleye BJK 1-0 geriden başlayacak. Karşılaşma LoLespor’un Youtube ve Twitch kanallarından canlı yayınlanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir