League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Samsung Galaxy, KT Rolster’ı yenerek Worlds biletini cebine koydu

Kore’den Worlds 2017’ye gidecek son takımın belirleneceği seride KT Rolster’ı 3-0 ile geçen Samsung Galaxy, amacına ulaşan taraf oldu.

Rakibi karşısında galibiyete ulaşan Samsung’un bir sürprize imza attığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Yaz Mevsimi aşamasında KT karşısında hiç galip gelemeyen ve bir önceki turda Afreeca karşısında yenilgiden son anda kurtulup kötü bir görüntü çizen SSG’nin final serisinde çok zorlanacağı düşünülüyordu. Ancak mücadeleye çok iyi hazırlanan ekip güçlü rakibini 3-0 gibi temiz bir skorla bozguna uğratarak SKT ve Longzhu Gaming ile birlikte Kore’yi 2017 Dünya Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Afreeca serisinde ilk iki maçta vadiye sürülen Haru’nun kötü performansı sonrası oyuna girip adeta takımını kurtaran Ambition, final serisinde üç maçta da boy gösterdi ve iyi bir görüntü çizdi. Başarılı ormancının etkinliği ve Crown’ın Syndra performansıyla ilk maçı kazanan SSG, seride durumu 1-0’a getirdi. İkinci ve üçüncü karşılaşmalarda da bu kez Samsung’un alt koridor ikilisi ipleri ele aldı. Önce Kalista-Janna, ardından da Xayah-Rakan oynayan Ruler-CoreJJ duo’su galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Bu sonucun ardından LCK’i temsilen Worlds’e katılan 3. ekip Samsung olurken, KT Rolster’ın hayalleri bir kez daha suya düştü.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir