League of Legends League of Legends Haberleri

Samsung Galaxy, 2017 için kadrosunu korudu

2016 Dünya Şampiyonası’nın en büyük sürprizi Samsung Galaxy, LCK 2017 sezonu için kadrosunu korumayı başardı. Resmi Facebook hesabından bir açıklama yapan takım, hali hazırda var olan sinerjiyi koruyarak 2017 yılında daha da başarılı olmak istiyor.

Geçmişte Dünya Şampiyonluğu yaşayan organizasyon, 2014 yılındaki Kore Göçü’nden büyük bir yara almış ve 10 oyuncusunu da farklı takımlara göndermişti. Samsung Galaxy olarak takım sayısını bire indiren organizasyon, iki yıl sonra eskisi kadar güçlü olmasa da iddialı bir şekilde kadrosunu geliştirdi ve başarıyı yakaladı. 2016 sezonunu ortalama bir şekilde geçiren takım, LCK’yi dördüncü olarak bitirdi. Alt sıralardaki takımları rahat bir şekilde yenebilen SSG, üstündeki SKT, ROX ve KT takımlarını çok nadir bir şekilde yenebildi. Yaz Mevsimi’nde ROX’a karşı 2-0 kazanan ender takımlardan olan SSG, Worlds 2016’da D grubunda mücadele etti.

Team SoloMid, Royal Never Give Up ve Splyce takımları ile eşleşen SSG, grubunu birinci olarak bitirerek çeyrek finale yükselmeyi başardı. Burada Cloud9’ı geçen takım, Avrupa ekiplerinden H2K’yi de Yarı Final’de eleyerek Final’e çıktı. “Final Boss” olarak gösterilen SK Telecom T1’i az kalsın yenen SSG, rakibine 3-2 yenilse de turnuvayı büyük bir başarı ile kapattı.

Cuvee, Ambition, Crown, Ruler ve CoreJJ kadrosu ile önümüzdeki sezon da mücadele edecek olan organizasyon, 2016 kadrosunda bulunan Wraith ile yollarını ayırdı. S6’yı genel olarak Wraith ile geçiren takım, Bölgesel Eleme Turnuvası’na CoreJJ ile başlamış ve bu noktadan sonra oyuncuyu kullanmamıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir